Konkurs 12/2022 – obronność i bezpieczeństwo państwa – I runda | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-30

Konkurs 12/2022 – obronność i bezpieczeństwo państwa – I runda

aaa

Konkurs nr 12/2022 (Runda 1) na wykonanie projektów w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa obejmuje sprecyzowane tematy na bazie zapotrzebowania zgłaszanego przez podmioty ustawowo odpowiedzialne za obszar bezpieczeństwa i obronności państwa.

Finansowanie mogą otrzymać te projekty, które w największym stopniu rokują na wytworzenie technologii, dzięki której nastąpi wzrost potencjału naukowego i rzeczywiste jego zwiększenie w zakresie obronności i bezpieczeństwa państwa.

Dofinansowanie można przeznaczyć na:

• badania naukowe (do VI poziomu gotowości technologicznej);
  • badania naukowe i prace rozwojowe (do IX poziomu gotowości technologicznej).

Runda nr 1 obejmuje następujący katalog zakresów tematycznych istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa i obronności państwa:

1. Opracowanie, implementacja i ocena bezpieczeństwa algorytmów postkwantowych pk. APQ.
  2. System amunicji programowalnej kal. 35 mm dla Okrętowego Systemu Uzbrojenia (OSU-35K) / SAP-35
  3. Wpływ wysiłku bojowego i transportu lotniczego na bezpieczeństwo nurków bojowych w trakcie realizacji podwodnych działań bojowych/ TULIPAN V
  4. Innowacyjny zintegrowany system diagnostyki polowej i stacjonarnej inwazji pasożytniczych, bakteryjnych i wirusowych na obszarach PKW (DIAGNOTROP)
  5. Opracowanie systemu oceny zdolności personelu latającego do służby w powietrzu na podstawie rejestracji parametrów układu krążenia podczas lotów oraz w warunkach symulowanego oddziaływania przeciążeń (SymuLBNP)

Szczegółowe warunki dla projektów, wymagane dla nich poziomy gotowości oraz pożądane terminy realizacji projektów podane zostały w założeniach szczegółowych dla danego tematu.

Budżet całkowity konkursu ma charakter otwarty.

Budżet całkowity projektu określa Wnioskodawca w oparciu o Regulamin konkursu.

Uczelnia może złożyć wniosek samodzielnie lub w konsorcjum podmiotów, przy zachowaniu wymogów, podanych na stronie i w Regulaminie konkursu. Samodzielnym wnioskodawcą uczelnia może być tylko w przypadku projektów o charakterze badawczym/naukowym.

Terminy trwania naboru: 13 czerwca 2022 r., godz. 9:00 – 13 lipca 2022 r., godz. 16:00

Zgłoszenie projektu proszę złożyć maksymalnie do 30.06.2022 r. w systemie mojaPG. Pełen projekt proszę złożyć maksymalnie do 06.07.2022 r. do Centrum Zarządzania Projektów.

Wnioski o dofinansowanie należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej w systemie ZSUN/OSF.

Więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa na stronie NCBR.

Informacja w Centrum Zarządzania Projektów: Joanna Baum, Anita Wiśniewska, Beata Toma