Rajd Elektronika: Relacja z 56. edycji największego wydarzenia wyjazdowego Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-03

Rajd
Fot. 2. Przemarsz na pole w Małdytach. Fot. Maciej Ziętarski
Rokrocznie społeczność akademicka Politechniki Gdańskiej czeka na jedno z najbardziej spektakularnych oraz największych wydarzeń wyjazdowych w kalendarzu uczelni – Rajd Elektronika. W tym roku odbyła się już 56. edycja, która po raz kolejny okazała się niezapomnianym przeżyciem dla studentów, pracowników oraz absolwentów naszej uczelni.
Podróż z Gdańska do Małdyt

Tradycyjnie Rajd Elektronika rozpoczyna się wspólnym przejazdem pociągiem z Gdańska do malowniczo położonych Małdyt. Już od samego rana na dworcu Gdańsk-Wrzeszcz czuć było podekscytowanie uczestników, którzy gromadnie stawili się, by wspólnie przeżyć niezapomniane chwile. Nastroje potęgowała muzyka, śmiechy i widok całego peronu wypełnionego bordowymi lub – w przypadku kadry – pomarańczowymi koszulkami wydziałowymi, których wzór został wcześniej wybrany w głosowaniu.

Podróż pociągiem, trwająca około dwóch godzin, jest nieodłącznym elementem integracyjnym, dzięki czemu już na starcie można poczuć ducha Rajdu. Studenci, nie tylko z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, mają okazję poznać się, wymienić doświadczeniami i wspólnie przygotować się na nadchodzące atrakcje.

Peron przed odjazdem z Gdańska. Fot. Maciej Ziętarski
Pole Rajdowe w Małdytach

Po dotarciu na miejsce uczestnicy udają się ku wynajętemu polu, które na najbliższe godziny staje się miejscem zabawy i relaksu. Tegoroczna edycja zgromadziła imponującą liczbę około 850 uczestników, co stanowiło prawdziwe wyzwanie logistyczne, ale jednocześnie świadczy o ogromnej popularności tego wydarzenia – pierwsza tura zgłoszeń zakończyła się w zaledwie trzy dni.

Atrakcje Rajdu

Program tegorocznego Rajdu Elektronika obfitował w różnorodne atrakcje, które zapewniły uczestnikom mnóstwo rozrywki. W tej edycji zadebiutował Just Dance na świeżym powietrzu, gdzie studenci tańczyli do popularnych hitów, prezentując swoje umiejętności taneczne w rytmie najnowszych przebojów. Dużym zainteresowaniem cieszył się również turniej flanek, będący tradycyjną częścią Rajdu. Nie obyło się również bez corocznego meczu między Władzami Wydziału a reprezentantami Wydziałowej Rady Studentów, którzy, pierwszy raz w historii, zwyciężyli. Entuzjaści bardziej tradycyjnego sportu mogli wziąć udział
w turnieju siatkówki, który odbywał się na piaszczystym boisku, dostarczając uczestnikom i kibicom wielu wrażeń i sportowych emocji. Nie zabrakło także dmuchańców, na których popularnością cieszyły się mecze „ludzkich piłkarzyków”. To jedynie część bogatego programu, który organizatorzy przygotowali, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i cieszyć się wyjątkową atmosferą Rajdu Elektronika.

Gra w żywe piłkarzyki. Fot. Mateusz Golan
Integracja i tradycja

Rajd Elektronika to nie tylko atrakcje i zabawa. To przede wszystkim okazja do integracji studentów różnych kierunków i roczników, a także do pielęgnowania tradycji, które od lat budują tożsamość Politechniki Gdańskiej. Godziny na polu, wspólny przemarsz i rozmowy w pociągu tworzą niezapomnianą atmosferę, która pozostaje w pamięci na długo po powrocie z Małdyt. Tegoroczny Rajd był również okazją do oficjalnego pożegnania prodziekana ds. kształcenia i dydaktyki, dr. inż. Pawła Raczyńskiego, który przez lata swojej działalności cieszył się uznaniem i sympatią zarówno studentów, jak i pracowników uczelni. Pożegnanie odbyte w atmosferze wdzięczności i wzruszenia zwieńczyły oklaski, podkreślając ogromny wkład Pana Doktora w życie akademickie Politechniki Gdańskiej.

Podsumowanie

56. edycja Rajdu Elektronika okazała się kolejnym sukcesem, potwierdzając, że jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz społeczności Politechniki Gdańskiej. Wyjątkowa atmosfera, różnorodność atrakcji oraz doskonała organizacja sprawiają, że co roku na Rajd powracają zarówno obecni studenci, jak i absolwenci, którzy wspominają swoje studenckie czasy. Już teraz czekamy na kolejną edycję, mając nadzieję, że Rajd Elektronika będzie nadal dostarczał tak wielu niezapomnianych chwil, jak dotychczas. Do zobaczenia za rok!

Rajd Elektronika 2024 – To nie tylko wydarzenie, to tradycja!

Zdjęcia i relacje z tegorocznego Rajdu znajdują się na oficjalnym wydarzeniu Rajdu Elektronika na profilu WRS ETI na Facebooku oraz Instagramie.

Wiktoria Prochera
w.prochera@wrseti.pl