Relacja z Demo Day Startup School One | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-03-01

Relacja z Demo Day Startup School One

Oficjalne otwarcie wydarzenia Demo Day przez kierownika Szkoły Startup Roberta Bajko
12 zespołów, 8 modułów zajęć warsztatowo-szkoleniowych, 2 godziny prezentacji projektów w formie pitchingów przed publicznością złożoną ze studentów, doktorantów, pracowników Politechniki Gdańskiej oraz gości, w tym potencjalnych inwestorów – za nami finał drugiej edycji programu Szkoły Startup PG czyli Demo Day Startup School One.

Wydarzenie odbyło się 15 lutego 2023 r. w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej oraz było równocześnie transmitowane online, dla osób wcześniej zarejestrowanych na wydarzenie. Każdy z zespołów startupowych, który ukończył drugą edycję programu Startup School One pn. „Sprawdź swój pomysł” miał do dyspozycji na scenie 5 minut czasu, aby zaprezentować swój projekt startupowy, nad którym pracował w trakcie trwania cyklu szkoleniowego. Po prezentacji, w wyznaczonym czasie, członkowie zespołów odpowiadali na pytania od publiczności.

- Demo Day, kończący drugą edycję programu Startup School One, był niezwykłym wydarzeniem, podczas którego 12 zespołów zaprezentowało wyniki swojej kilkumiesięcznej, ciężkiej pracy. Obserwując dojrzałość projektów oraz nabyte umiejętności biznesowe, byłem pod wielkim wrażeniem, jakie postępy mogą w krótkim czasie czynić właściwie wspierani, utalentowani, młodzi ludzie. Zespół zaangażowany w realizację programu Startup School One wykonał wspaniałą pracę, za co jestem mu bardzo wdzięczny – podsumowuje Robert Bajko, kierownik projektu Szkoła Startup.

Nowością w tej edycji wydarzenia była prezentacja poświęcona historii niepowodzenia przekucia pomysłu w rentowny model biznesowych przez jeden z zespołów, który zgłosił się do programu Szkoły. W tym wystąpieniu zostały wskazane bardzo konkretne wnioski dla uczestników przyszłych programów, co jedynie potwierdziło potrzebę omawiania również takich przypadków.

Dwa z zespołów prezentujących się podczas Demo Day wystąpiły pod nową nazwą i ze zrewidowanymi założeniami projektów, z którymi pierwotnie zgłosiły się do programu. Zespoły te wykonały tzw. piwot pod opieką trenerów prowadzących zajęcia, co wiązało się z dodatkową pracą z ich strony, aby dopracować na finał założenia pomysłów startupowych po transformacji.

Wydarzenie poprowadził Michał Misztal założyciel i kierujący Startup Academy, której szkoleniowcy pracowali z uczestnikami Startup School One w trakcie tej edycji programu.

Ocena publiczności

Urozmaiceniem tej edycji Demo Day były ankiety rozdawane publiczności zgromadzonej na wydarzeniu stacjonarnie oraz online z prośbą o anonimową ocenę zespołów pod względem: innowacyjności pomysłu, jakości prezentacji oraz potencjału do dalszego rozwoju. Głos publiczności zostanie pomocniczo wykorzystany przy wyborze zespołu, który będzie reprezentował Politechnikę Gdańską podczas międzynarodowego konkursu startupowego pn. Stage Two w Berlinie jesienią tego roku. W zabawie wzięło udział ok. 40 osób, poniżej prezentujemy ranking najwyżej ocenionych zespołów w każdej z kategorii:

Nabór do trzeciej edycji programu Startup School One

Do 19 marca 2023 r. można składać wnioski do trzeciej edycji programu Startup School One „Sprawdź swój pomysł” (SSI-03). Okazją aby zapoznać się z możliwościami, które oferuje Szkoła Startup są 4 otwarte spotkania informacyjne. Spotkania przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych udziałem w programie, jak również dla tych, którzy nie posiadają jeszcze wypracowanego pomysłu startupowego, lub nie mają jeszcze skompletowanego zespołu do rozwoju własnego pomysłu.

szczegółowy harmonogram spotkań informacyjnych