Warsztaty EkoPG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-03-11

Warsztaty EkoPG

W dniach 20.01.2022r. oraz 27.01.2022r. odbyły się dwa warsztaty zorganizowane przez Zespół ds. optymalizacji procesów, których celem było opracowanie rozwiązań proekologicznych angażujących społeczność PG i przyczyniających się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju na PG. Nad rozwiązaniami pracował interdyscyplinarny zespół projektowy, składający się z przedstawicieli różnych jednostek Uczelni. W opracowaniu rozwiązań wykorzystane zostało podejście service design. Wykorzystując techniki kreatywne zespół wypracował szereg propozycji działań proekologicznych na PG. Odbyły się bardzo ciekawe dyskusje i wygenerowano aż 90 różnych pomysłów.

Na początek wybrano trzy inicjatywy, które zostaną zrealizowane w najbliższym czasie. Pierwszą z nich jest kwietna łąka, która powstanie na wyznaczonym obszarze między Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Wydziałem Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Drugi pomysł, który pilotażowo wchodzi w życie w jednostkach administracji, to posługiwanie się ekokopertą wielokrotnego użytku. Planujemy także program zachęcający pracowników uczelni do dojazdów rowerem do pracy. O szczegółach na bieżąco będziemy informować na naszej stronie dedykowanej zrównoważonemu rozwojowi.