Konferencja o Społecznej Odpowiedzialności Uczelni | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-06-07

Konferencja o Społecznej Odpowiedzialności Uczelni

Konferencja Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej/ Fot. Materiały MFiPR
Przedstawiciele środowiska akademickiego i biznesu oraz wszyscy zainteresowani 2 czerwca 2022 r. uczestniczyli w Konferencji o Społecznej Odpowiedzialności Uczelni (SOU), którą zorganizowały Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Tematem spotkania były „Doświadczenia, praktyki i wyzwania społecznej odpowiedzialności uczelni".

Podczas konferencji rozmawiano o Deklaracji SOU, efektach działania Grupy roboczej ds. SOU oraz zaprezentowano przykłady wdrażania zasad SOU zebrane w trzech katalogach dobrych praktyk publikowanych przez MFiPR od 2019 r. Swoją premierę miał również Katalog Dobrych Praktyk Uczelni za rok 2021.

W panelu Rektorów reprezentujących uczelnie, które przystąpiły do Deklaracji SOU w 2017 r. dyskutowano o doświadczeniach płynących z kilku lat wdrażania zasad Deklaracji SOU w praktyce.  Prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju Politechniki Gdańskiej podzielił się rozwiązaniami organizacyjnymi i zaangażowaniem Politechniki Gdańskiej we wdrażanie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności uczelni.

Do grona sygnatariuszy Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni dołączyło kolejnych 77 uczelni z całej Polski, co sprawiło, że łączna liczba sygnatariuszy Deklaracji SOU w latach 2017, 2019 i 2022 r. wynosi 160 uczelni.

Konferencja w formule hybrydowej jest dostępna w kanale MFiPR na YouTube.