Warsztaty EkoPG - druga edycja | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-06-01

Warsztaty EkoPG - druga edycja

warsztateko2

W dniach 12.05.2022r. oraz 19.05.2022r. odbyły się dwa warsztaty zorganizowane przez Dział Zarządzania Jakością, których celem było opracowanie kampanii informacyjno - edukacyjnych dotyczących ekologii na PG oraz opracowanie hasła promocyjnego dla działań proekologicznych na PG.

Nad rozwiązaniami pracował interdyscyplinarny zespół projektowy, składający się z przedstawicieli Uczelni – jednostek administracji, Wydziałów oraz studentów z Koła Ogrodniczo-Studenckiego KOS.

W opracowaniu rozwiązań wykorzystane zostało podejście service design. Najpierw Uczestnicy wspólnie zastanawiali się jakie trudności w tzw. „byciu eko” mają pracownicy i studenci PG oraz jakich informacji potrzebują, aby zaangażować się w dbanie o środowisko. Biorąc pod uwagę zidentyfikowany problem czyli niewystarczającą liczbę działań informacyjno – edukacyjnych/kampanii proekologicznych na PG sformułowano następujące wyzwanie projektowe: Jakich środków (form) użyć, aby zaangażować społeczność akademicką PG w podejmowanie działań proekologicznych?

Wykorzystując techniki kreatywne przez 8 h warsztatów 14-osobowy zespół wypracował ponad 70 różnych propozycji kampanii proekologicznych na PG oraz haseł promocyjnych. Już niebawem poznamy ich szczegóły!