11. Kongres Mobilności Aktywnej w Gdańsku | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-09-30

11. Kongres Mobilności Aktywnej w Gdańsku

logo
Kajetan Lewandowski z Centrum Analiz Strategicznych PG brał udział w obradach 11. Kongresu Mobilności Aktywnej. Wydarzenie odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Organizatorami konferencji byli Miasto Gdańsk oraz Polska Unia Mobilności Aktywnej. W kongresie wzięło udział ponad 200 osób reprezentujących samorządy, organizacje pozarządowe, firmy doradcze oraz uczelnie wyższe.

W ciągu dwóch dni obrady dotyczyły kwestii mobilności aktywnej, w tym rowerowej i pieszej. Ważnym tematem obrad była także dyskusja na temat zieleni i możliwości jej wprowadzania w tkankę miasta. Urzędnicy prezentowali między innymi plany rozwoju sieci dróg rowerowych w mieście, co bezpośrednio dotyczy możliwości dotarcia do Kampusu naszej Uczelni. Wręczono także złote i srebrne certyfikaty "Pracodawca przyjazny rowerzystom".

Przedstawiciel Politechniki Gdańskiej mógł także zapoznać się z rozwiązaniami w zakresie grywalizacji rowerowych realizowanych przez miasto Kraków oraz projektu realizowanego wspólnie przez miasto Braga (Portugalia), Tallin (Estonia), Stambuł (Turcja) oraz Królewski Instytut Technologiczny w Sztokholmie (KTH Royal Institute of Technology, Stockholm, Szewcja). Pozwoliło to na porównanie i wymianę dobrych praktyk z naszą Uczelnią, która - przypomnijmy zrealizowała wspólnie Uniwersytetem Gdańskim - kampanię "Rowerem na Uczelnię". Niebawem odbędzie finał i podsumowanie całej akcji.

Szczegółowy program Kongresu