Nasiona roślin z kampusu PG - niezwykły upominek na konferencji | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-10-13

Nasiona roślin z kampusu PG - niezwykły upominek na konferencji

nasiona PG
Fot. Maciej Worwa
W dniach 27-28 września 2022 r. odbyła się 8. Ogólnopolska Konferencja "E-Technologie w Kształceniu Inżynierów" współorganizowana przez Politechnikę Gdańską i Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Uczestnicy konferencji „E-Technologie w Kształceniu Inżynierów” (eTEE) otrzymali szczególny upominek: nasiona roślin rosnących na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej. Zamiast wyjeżdżać z Gdańska z tradycyjnymi, zwykle nieekologicznymi, gadżetami konferencyjnymi, mogli zabrać ze sobą – właściwie dosłownie – cząstkę naszej uczelni. Cieszy nas, że nasiona lokalnej roślinności wykiełkują w innych miejscach w Polsce i przyczynią się do zwiększenia bioróżnorodności. Być może zagoszczą też na stałe wśród pamiątek wręczanych gościom Politechniki Gdańskiej.

Konferencja eTEE jest organizowana od ośmiu lat przez Politechnikę Gdańską i Akademię Górniczo-Hutniczą, co drugi rok w Gdańsku i Krakowie. Tegoroczna edycja była poświęcona wykorzystaniu w dydaktyce takich innowacji, jak wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, streaming czy grywalizacja.

Pomysłodawcą tego niezwykłego upominku jest Marcin Zieliński, Kierownik projektów edukacyjnych w Centrum Nowoczesnej Edukacji. Inicjatorowi serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne ekologiczne gadżety PG!

30 wyświetleń