Politechnika Gdańska dołącza do Szlachetnej Paczki | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-11-25

Politechnika Gdańska dołącza do Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka PG
W tym roku pracownicy i studenci PG łączą siły, by przygotować paczki dla dwóch rodzin potrzebujących naszego wsparcia.

Szlachetna Paczka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw społecznych w Polsce. Jej celem jest pomoc osobom najbiedniejszym i najbardziej potrzebującym. Od 2001 roku wolontariusze i darczyńcy docierają z pomocą do rodzin i osób samotnych, żyjących w trudnej, niezawinionej sytuacji.

W tym roku pracownicy i studenci PG połączą siły, by przygotować paczki dla rodzin potrzebujących naszego wsparcia. W ramach inicjatywy dla naszej uczelni zostały wybrane dwie rodziny – jedną obejmą swoim wsparciem pracownicy, a drugą studenci.

Paczki mają poprawić doraźną sytuację rodziny, ale również dać jej wiarę, iż zmiany na lepsze są możliwe. Zapotrzebowanie jest ogromne. Na liście potrzebnych artykułów są m.in. żywność, środki czystości, odzież, obuwie, materiały szkolne, a także – drobne, świąteczne upominki.

Szczegółowe informacje nt. zbiórek pracowniczej i studenckiej znaleźć można odpowiednio w Strefie pracownika PG oraz w treści facebookowego wydarzenia, przygotowanego przez Wydziałową Radę Studentów ETI. Równocześnie, poza zbiórką darów, prowadzona jest zbiórka pieniędzy. Swoje wsparcie można wyrazić, przekazując datek online. Na portalu Zrzutka.pl uruchomiono dwie kampanie, przeznaczone dla zbiórki studenckiej oraz pracowniczej. Pomóc, rzecz jasna, może każdy chętny.

Zachęcamy do udziału w inicjatywie! Pokażmy, jak wielka energia tkwi w społeczności akademickiej naszej Alma Mater. Razem możemy więcej. Niech przyświeca nam troska o drugiego człowieka.

23 wyświetleń