Politechnika Gdańska - Naturalnie Mobilna! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-11-28

Politechnika Gdańska - Naturalnie Mobilna!

Naturalnie mobilna
Pracownicy naszej uczelni wzięli udział w rywalizacji rowerowej "Wkręć się w Sopot"

Pracownicy Politechniki Gdańskiej są świadomi roli, jaką odgrywa aktywna mobilność w dojazdach z/do pracy. Dlatego biorą udział w coraz większej liczbie rywalizacji rowerowych takich jak Kręć Kilometry dla Gdańska, czy - organizowana w ramach Związku Uczelni Fahrenheita - kampania "Rowerem na Uczelnię" oraz akcji "Wkręć się w Sopot", w której wzięło udział 556 uczestników z 58 firm i organizacji. Wszyscy uczestnicy akcji wykręcili 308 tys. km, zaoszczędzili 77,2 tony emisji CO2, jak również spalili 8,6 mln kalorii. Drużyna pracowników Politechniki Gdańskiej łącznie zaś przejechała ponad 4000 km, dzięki czemu nasza Uczelnia uzyskała certyfikat "Firma naturalnie mobilna".

Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy do wyboru roweru jako środka transportu przez cały rok.

Więcej o rywalizacji "Wkręć się w Sopot" TUTAJ.