Serwis rowerowy w ramach kampanii „Rowerem na uczelnię” | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-06-28

Serwis rowerowy w ramach kampanii „Rowerem na uczelnię”

przegląd rowerowy
Dzięki dogodnemu położeniu i sieci tras rowerowych, drogę do pracy lub na zajęcia na Politechnice Gdańskiej można wygodnie pokonać rowerem.

Jednak by podróż była komfortowa i bezpieczna warto zadbać swój rower i regularnie kontrolować jego stan techniczny. Podstawowe czynności wykonane samodzielnie, takie jak pompowanie kół czy smarowanie łańcucha, nie powinny sprawić trudności a mogą w znaczącym stopniu poprawić komfort jazdy. W zależności od chęci i umiejętności, regularny przegląd rowerowy obejmujący m.in. kontrolę i regulację hamulców, dokręcanie połączeń śrubowych i regulację przerzutek można wykonać we własnym zakresie lub udać się do serwisu rowerowego.

W ramach kampanii „Rowerem na uczelnię” we wtorek 27. czerwca na parkingu przy Centrum Nanotechnologii A odbył się przegląd stanu technicznego jednośladów przeprowadzony przez jeden z trójmiejskich serwisów. Choć pogoda tego dnia była kapryśna, uczestnicy kampanii „Rowerem na uczelnię” licznie zjawili się na miejscu, by oddać swoje rowery w ręce fachowców. Przeglądowi zostało poddanych 40 rowerów.

Liczymy, że dzięki tej akcji codzienne dojazdy na Uczelnię będą jeszcze przyjemniejsze. Do zobaczenia na trasie!