Politechnika Talentów | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-08-29

Politechnika Talentów

Politechnika Talentów. Szkoła letnia Politechniki Gdańskiej dla wyjątkowej młodzieży.

Już 21 i 22 września 2023 młodzież z kilkunastu liceów i techników plasujących się w pierwszej dziesiątce rankingu Fundacji „Perspektyw” 2023 weźmie udział w zajęciach na Politechnice Gdańskiej, a także spotka się z rektorami, naukowcami i studentami. Rejestracja dla uczniów i towarzyszących im nauczycieli odbywa się od 1 września poprzez witrynę talenty.pg.edu.pl.

Na uczestników czekają m.in. warsztaty z obrazowania mikroskopowego, interaktywnego projektowania w technologii VR, tworzenia gier komputerowych, budowy kondensatora elektrochemicznego czy podstaw sztuki negocjacji w języku angielskim oraz warsztaty rozwoju talentów, które poprowadzą doradcy zawodowi z Centrum Rozwoju Talentów, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Biura Karier i Absolwentów PG.

Dla chętnych Centrum Sportu Akademickiego przygotowuje również dużą dawkę ruchu. Będzie można wybrać swoją ulubioną dyscyplinę lub spróbować nowych sportów. W ofercie m.in. koszykówka, także 3x3, wioślarstwo, tenis ziemny, judo, pływanie, aerobik i wiele innych.

Dla nauczycieli, którzy ze swoimi uczniami przyjadą na Politechnikę Gdańską, Centrum Nowoczesnej Edukacji przygotowało specjalne warsztaty: „10 zasad wspierania uczniów w efektywnym uczeniu się" oraz „AI w edukacji: szanse, zagrożenia, możliwości".