5 września - Międzynarodowy Dzień Dobroczynności | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-09-05

5 września - Międzynarodowy Dzień Dobroczynności

Dobroczynność
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dobroczynności ustanowiony przez ONZ. Jego celem jest przypomnienie, że wśród nas są potrzebujący, którzy potrzebują wsparcia oraz przypomnienie o znaczeniu zaangażowania w wolontariat na rzecz potrzebujących.

Społeczna Odpowiedzialność Uczelni oraz angażowanie się w działania, które mają na celu wsparcie potrzebujących jest bliskie Politechnice Gdańskiej, pracownikom i studentom Uczelni.

W czasach pandemii Covod-10 PG aktywnie angażowała się w zbiórkę potrzebnych materiałów medycznych i higienicznych potrzebnych w walki z wirusem, który sparaliżował świat. W momencie wybuchu wojny w Ukrainie, społeczność PG zaangażowała się w pomoc potrzebującym, którzy uciekali z terenów ogarniętych wojną. W grudniu ubr. PG dołączyła do Szlachetnej Paczki. Pracownicy i studenci PG połączyli siły, by przygotować paczki dla dwóch rodzin potrzebujących wsparcia. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu obdarowana przez społeczności PG rodzina otrzymała 46 kartonów prezentów. Spełniliśmy wszystkie zgłoszone przez rodzinę potrzeby, nie tylko te kluczowe.

W tym dniu chcemy szczególnie przypomnieć, że dobro można czynić i dzielić się nim również na mniejszą skalę i małymi krokami. Pierwszym krokiem może być rozejrzenie się wokół swoje otoczenia, czy mamy kogoś, kto potrzebuje pomocy. Czasami wystarczy uśmiech, dobre, wspierające słowo bądź uważność na drugiego człowieka i jego potrzeby.

W tym dniu życzymy wszystkim, żeby mieli okazję podzielić się dobrem i otrzymać dobro codziennie, nie tylko od święta.