Finał kampanii "Rowerem na Uczelnię" | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-11-21

Finał kampanii "Rowerem na Uczelnię"

Rowerem na Uczelnię
Za nami finał 2. edycji kampanii „Rowerem na Uczelnię”, który odbył się w piątek, 17 listopada w Audytorium w Centrum Nanotechnologii B.

Podczas wydarzenia podsumowaliśmy trwającą 7 miesięcy kampanię oraz poznaliśmy najwytrwalszych uczestników rywalizacji w dwóch kategoriach: studenci/ doktoranci oraz pracownicy, którym nagrody wręczył prorektor ds. organizacji i rozwoju prof. Dariusz Mikielewicz.

Laureatami tegorocznej edycji kampanii "Rowerem na Uczelnię" są:

Kategoria studenci/doktoranci

NAJWIĘKSZA LICZBA PRZEJAZDÓW

1. miejsce: KATARZYNA DROZDOWSKA 174 przejazdów

2. miejsce: HELENA SCHWARZ 156 przejazdów

3. miejsce: NATALIA CZORTEK 150 przejazdów

Nagrodę specjalną za największą liczbę przejechanych kilometrów otrzymał GRZEGORZ MIENIK (3023 KM).

Kategoria pracownicy:

NAJWIĘKSZA LICZBA PRZEJAZDÓW

1. miejsce: MICHAŁ FLUDRA 269 przejazdów

2. miejsce: KAROLINA SZAMBELAN 267 przejazdów

3. miejsce: MIROSŁAW MAŁEK 258 przejazdów

Nagrodę specjalną za największą liczbę przejechanych kilometrów otrzymała EDYTA CIROCKA (5406 KM).

Podczas 2. edycji rywalizacji przejechaliśmy łącznie dystans odpowiadający ponad 33- krotnemu pokonaniu trasy z Gdańska do najbardziej oddalonego na zachód punktu Europy – przylądka Cabo da Roca, leżącego na zachód od stolicy Portugalii Lizbony. W rywalizacji udział wzięło 238 osób, w tym 135 pracowników, 97 studentów oraz 6 doktorantów. Przez 147 dni roboczych wykonano ponad 14,5 tysiąca przejazdów do i z Uczelni.

Pod koniec 2. edycji kampanii poprosiliśmy niektórych z Was o  opowiedzenie o swoich codziennych dojazdach na Uczelnię rowerem lub hulajnogą. Oto Wasze odpowiedzi, które zaprezentowaliśmy podczas finału:

Finał RnU był także okazją, by spróbować swoich sił w rowerowym quizie, w którym o zwycięstwie decydowała szybkość i poprawność udzielonych odpowiedzi.

Dziękujemy za udział w tegorocznej kampanii i z niecierpliwością czekamy na Was już wiosną przyszłego roku.

Zdjęcia wykonała Barbara Urbańska z CAS PG.