Wielki Test Wiedzy o Klimacie na WZiE | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-11-16

Wielki Test Wiedzy o Klimacie na WZiE

Test wiedzy o klimacie
119 uczniów z dziewięciu szkół średnich wzięło udział w drugiej edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Klimacie, która odbyła się na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Wydarzenie zorganizowała "Gazeta Wyborcza".

W inicjatywie wzięli udział uczniowie z Gdyni, Gdańska, Redy i Kartuz. Wielki Test Wiedzy o Klimacie był organizowany jednocześnie w sześciu miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Lublinie i Gdańsku.

Podczas wydarzenia Grzegorz Kubicki, redaktor naczelny "Wyborczej Trójmiasto", podkreślał aktualność problematyki klimatycznej, zwracając uwagę na coraz częstsze zjawiska ekstremalne, takie jak pożary, ulewy, susze czy powodzie. Dr Barbara Wikieł, prof. uczelni, prorektorka Politechniki Gdańskiej, wyraziła radość z zainteresowania młodych ludzi losem planety, nazywając ich nadzieją dla ocalenia środowiska.

Test składał się z 60 pytań, a uczestnicy mieli 60 minut na udzielenie odpowiedzi. Po jego zakończeniu odbył się interaktywny wykład dr Magdaleny Popowskiej na temat zrównoważonego rozwoju branży modowej. Dodatkowych emocji dostarczyła dogrywka między dwoma uczestnikami z identyczną ilością punktów. Ostatecznie drugie miejsce zdobył uczeń III LO w Gdyni Paweł Grot.

Dominik Walaszkowski, zwycięzca testu, podkreślił wysoki poziom pytań, zwłaszcza dotyczących ekonomii. Wyraził również swoje obawy związane z fake newsami i mitami dotyczącymi klimatu rozprzestrzenianymi w Internecie.

Laureaci otrzymali nagrody, takie jak tablet, smartfon czy czytnik e-booków. W kategorii szkół najlepszym zostało ZSZiO w Kartuzach, które zdobyło 2000 złotych nagrody.

14 wyświetleń