Świąteczne drzewka w duchu zero waste na PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-12-07

Świąteczne drzewka w duchu zero waste na PG

Eko-inka
Fot. Dawid Linkowski/PG
W Mikołajki przed Gmachem Głównym PG zaprezentowano 27 Eko-inek stworzonych przez kreatywne zespoły złożone z pracowników i studentów PG.

6 grudnia od rana na Dziedzińcu im. Heweliusza trwały prace budowlano-dekoracyjne alternatywnych świątecznych drzewek. Powstawały konstrukcje spawane, klejone na gorąco, wycinane i rzeźbione. Wodze fantazji puściło ponad dwustu wykonawców, czego efektem był jedyny w swoim rodzaju las Eko-inek stworzony z różnych, niepotrzebnych już materiałów.

W konkursie wzięła udział  m.in. Eko-inka przygotowana z kreatywnie złożonych zadrukowanych kartek makulatury autorstwa Centrum Analiz Strategicznych PG. Na papierowej choince zawisło 17 "bombek" w kształcie sześcianów z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Najwięcej głosów publiczności w postaci orzechów otrzymała Cheminka – projekt Wydział Chemicznego.

Natomiast rektorzy i wiceprezydentem Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu swój głos oddali na Eko-inkę stworzoną przez Dział Kształcenia.

Wydarzenie to pokazało jak wielkie pokłady kreatywności drzemią w studentach i pracownikach PG oraz jak niewiele potrzeba, by z rzeczy, które są niepotrzebne stworzyć świąteczną dekorację w duchu zero waste.