Nabór na studia podyplomowe: Mitygacja i adaptacja do zmiany klimatu | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-01-29

Nabór na studia podyplomowe: Mitygacja i adaptacja do zmiany klimatu

Mitygacja i adaptacja do zmiany klimatu
Źródło: faru.edu.pl
Trwa rekrutacja na pierwszą edycję studiów podyplomowych Uczelni Fahrenheita - Mitygacja i adaptacja do zmiany klimatu. Studia można podjąć z dowolnego miejsca dzięki formule online!

Studia podyplomowe Mitygacja i adaptacja do zmiany klimatu mają na celu pozyskanie i pogłębienie wiedzy, kompetencji i umiejętności słuchaczy w zakresie mitygacji, definiowanej jako łagodzenie skutków współczesnej zmiany klimatu oraz adaptacji obszarów zurbanizowanych, wiejskich i ich społeczności do zmian klimatu. To studia o unikalnej formule, która wynika z ich interdyscyplinarnego charakteru, partnerstwa trzech uczelni oraz skoncentrowania na praktycznych rozwiązaniach.

Zajęcia zostały podzielone na sześć modułów:

• Moduł 1: Wprowadzenie do problematyki zmiany klimatu (prowadzony przez specjalistów z Uniwersytetu Gdańskiego)
  • Moduł 2: Społeczno-polityczne aspekty zmiany klimatu (prowadzony przez specjalistów z Uniwersytetu Gdańskiego)
  • Moduł 3: Inżynieria dla klimatu (prowadzony przez specjalistów z Politechniki Gdańskiej)
  • Moduł 4: Zdrowotne aspekty zmiany klimatu (prowadzony przez specjalistów z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego)
  • Moduł 5: Seminarium dyplomowe (prowadzony przez specjalistów z Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego)
  • Moduł 6: Wyjazd studyjny (prowadzony przez specjalistów z Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego)

Całość trwa dwa semestry, a zajęcia będą prowadzone w trybie online (z wyjątkiem wizyty studyjnej – 10 godzin). Start w marcu 2024 r.

Dla kandydatów na studia przygotowano 40 miejsc. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły oraz zapisy w linku

Źródło: faru.edu.pl