„Pomorskie Pola Nadziei” na PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-04

„Pomorskie Pola Nadziei” na PG

Pola nadziei
Politechnika Gdańska przyłącza się do inicjatywy „Pomorskie Pola Nadziei”, wspierającej działalność hospicjów. Na terenie kampusu wystawione zostaną puszki na datki, a w dniach 10-12 kwietnia w holu przed Biblioteką PG odbędzie się akcja tworzenia papierowych żonkili – symbolu „Pól Nadziei”.

Wiosną każdego roku w całej Polsce z inicjatywy hospicjów odbywa się akcja „Pola Nadziei”. Jej celem jest szerzenie idei hospicyjnej i wspieranie placówek tego typu w całej Polsce. Znakiem rozpoznawczym akcji stały się żółte żonkile, wręczane przez wolontariuszy za wpłacony datek.

Do akcji włącza się również Politechnika Gdańska. Centrum Wolontariatu PG zaprasza wszystkich pracowników i studentów do udziału w wyjątkowej akcji tworzenia papierowych żonkili. Wydarzenie zaplanowano w dniach od 10 do 12 kwietnia – od środy do piątku – każdego dnia w godz. 9:00-13:00 w holu przed Biblioteką PG.

Podczas akcji będą zapewnione wszystkie niezbędne materiały oraz instruktaż, dzięki czemu każdy będzie mógł stworzyć swoje własne piękne kwiaty, które zostaną przekazane do Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci jako wyraz wsparcia i solidarności.

Zbiórka do skarbonek na terenie kampusu

Jednocześnie w dniach 8-12 kwietnia na uczelni prowadzona będzie zbiórka pieniędzy do skarbonek. Swoją dotację na Pomorskie Hospicjum dla Dzieci będzie można wrzucić do jednej z sześciu puszek zlokalizowanych w następujących miejscach na kampusie:

  • Hydrostacja (bud. nr 11)
  • Welcome Office (bud. nr 11)
  • Kancelaria Ogólna PG (bud. nr 17)
  • Cyberstacja (bud. nr 42)
10 wyświetleń