Wiosenny przegląd rowerowy w ramach kampanii "Rowerem na Uczelnię" | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-17

Wiosenny przegląd rowerowy w ramach kampanii "Rowerem na Uczelnię"

Rowerem na Uczelnię
zdjęcie: Barbara Urbańska, CAS PG
W słoneczny i ciepły, majowy wtorek na parkingu przy budynku Nanotechnologii A odbył się przegląd stanu technicznego rowerów uczestników rywalizacji „Rowerem na Uczelnię”  na PG, który przeprowadził trójmiejski serwis rowerowy. Na wydarzenie obowiązywały zapisy a liczba miejsc była ograniczona.

Serwisując rowery mieliśmy okazję napotkać najczęstsze usterki, takie jak zużyte klocki hamulcowe, słabe dokręcenie komponentów rowerowych, niewyregulowane przerzutki oraz zbyt mocno nasmarowane łańcuchy, które poprzez nadmiar smaru powodują przyklejanie się brudu oraz piasku, co doprowadza do dość szybkiego zużycia się napędu w rowerze – podsumował wydarzenie na PG pan Maciej Majewski, który wraz ze współpracownikiem przeprowadził wtorkowy przegląd.

By jeździło się lekko i bezpiecznie bez efektów przebitej dętki, warto pamiętać, by stan ciśnienia w oponach sprawdzać raz w tygodniu – dodaje pan Maciej.

Pogoda sprzyja dojazdom rowerami i hulajnogami na Uczelnię, dlatego tym bardziej zachęcamy do wyboru niskoemisyjnych jednośladów w dojazdach na PG!