Strategia wdrażania CZR i SOU | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-07-03

Strategia wdrażania CZR i SOU

Strategia wdrażania CZR i SOU_grafika

Politechnika Gdańska aktywnie uczestniczy we wdrażaniu Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni (SOU) oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju (CZR) określonych w Rezolucji przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Zrównoważony rozwój to długoterminowy proces i wymaga aktywności w wielu obszarach, zarówno w nauce, dydaktyce jak i organizacji. Jako Uczelnia mamy świadomość znaczenia włączania się w działania w tym zakresie – mówi prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju PG. Z tego powodu chcemy upowszechniać, inspirować, dostarczać wiedzę i motywować do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności studentów, doktorantów, pracowników PG, społeczność lokalną oraz otoczenie społeczno-gospodarcze, co jest misją naszych działań w opracowanej Strategii.

Mając na uwadze znaczenie wdrażania celów zrównoważonego rozwoju oraz zasad społecznej odpowiedzialności Politechnika Gdańska postanowiła zwiększyć swoją aktywność w tym obszarze. Dlatego Uczelnia podjęła się opracowania i realizacji Strategii wdrażania Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni na lata 2024 – 2030. Dokument zawiera spójny plan działań w sześciu obszarach, które odpowiadają fundamentom zrównoważonego rozwoju jakim są ludzie, planeta, dobrobyt, pokój na świecie i partnerstwo. 

Treść Strategii wdrażania CZR oraz Deklaracji SOU

39 wyświetleń