Stacje zbiórki małych elektroodpadów z Budżetu Obywatelskiego PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-02

Stacje zbiórki małych elektroodpadów z Budżetu Obywatelskiego PG

Pojemniki
Z radością informujemy, że na terenie Politechniki Gdańskiej, powstały 3 punkty zbiórki małych elektroodpadów dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego PG.

Nowe stacje zbiórki małych elektrośmieci znajdują się w trzech lokalizacjach:

• w sąsiedztwie parkingu rowerowego przy Gmachu Głównym,

• w sąsiedztwie parkingu rowerowego przy budynku nr 41 WETI,

• w sąsiedztwie stojaków rowerowych przy budynku nr 22 Żelbet.

Każda ze stacji ma 1 niski wrzut dla osób niepełnosprawnych i dzieci oraz 7 wrzutów, które pozwalają na segregację różnych rodzajów małych elektroodpadów, takich jak: telefony, ładowarki, żarówki, drobny sprzęt komputerowy, drobna elektronika, tonery i baterie.

Dlaczego tak ważne jest, aby wyrzucać elektroodpady do odpowiednich pojemników?

Przede wszystkim, wiele z tych przedmiotów zawiera niebezpieczne substancje chemiczne, które mogą zaszkodzić środowisku, jeśli trafią na wysypisko. Ponadto, poprzez odpowiednią segregację i recykling, możemy odzyskać cenne surowce, takie jak miedź, złoto czy aluminium, które są nie tylko drogie, ale i ograniczone w naturze.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego korzystania z nowych stacji!

Każdy wrzucony elektroodpad to krok w stronę czystszego i bezpiecznego otoczenia.