Sardinia Innovative Boat Week: Sport, Zrównoważony Rozwój i Innowacje! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-24

Sardinia Innovative Boat Week: Sport, Zrównoważony Rozwój i Innowacje!

Cele Zrównoważonego Rozwoju na Politechnice Gdańskiej (933), Zrównoważony Rozwój na PG (931), SDGS Politechnika Gdańska (934)
Sardinia Innovative Boat Week 2024, Fot. mat. pryw.
Studenci z KSTO Korab ze srebrnym medalem! Zajęli drugie miejsce w zawodach Sardinia Innovative Boat Week 2024, gdzie w wyścigu pokazali możliwości zbudowanego przez nich od zera Solara, czyli „latającej” łodzi solarnej. Serdecznie gratulujemy!

Solar to wodolot w pełni zasilany energią słoneczną, pochodzącą z siedmiu paneli słonecznych umieszczonych na pokładzie. Unoszenie się nad wodą umożliwia technologia płatów nośnych, tzw. hydroskrzydeł (hydrofoil). Skrzydła te generują siłę nośną, która wynosi wodolot ponad taflę wody, znacznie zmniejszając opory. Pozwala to osiągać większe prędkości przy mniejszym zużyciu energii.

Sardinia Innovative Boat Week to niezwykłe wydarzenie, które celebruje połączenie sportu, zrównoważonego rozwoju i innowacji. Gromadzi techników, poszukiwaczy przygód oraz twórcze umysły z całej Europy, zaprasza setki studentów i badaczy z całego świata, by mogli sprawdzić swoje umiejętności w wyjątkowych zawodach.

Szczegóły dotyczące zawodów dostępne są tutaj.