Rowerem na Uczelnię - edycja 2022 | Politechnika Gdańska

Rowerem na Uczelnię - edycja 2022

Kampania Rowerem na Uczelnię, która była skierowana do wszystkich, którym na sercu leży troska o środowisko i mają ochotę zmienić swoje nawyki transportowe.

Od 4 maja do 30 września 2022 r. ponad 260 pracowników PG rejestrowało swoje przejazdy rowerem lub hulajnogą do i z pracy w specjalnie przygotowanym przez Centrum Usług Informatycznych systemie, a w zamian otrzymywało gadżety przydatne w codziennych podróżach rowerem. Pracownicy zarejestrowali łącznie 11 867 przejazdów i przejechali łącznie ponad 90 tys. km, co przekłada się na ponad dwukrotne okrążenie Ziemi! Rekordzista kampanii przejechał ponad 3 tys. km! Dzięki temu uczestnicy oszczędzili ponad 10 tys. kg CO2 niewyemitowanego do atmosfery i nie wypalili 7200 litrów paliwa. To najważniejsze efekty środowiskowe, które są korzyścią dla wszystkich.