Budżet obywatelski PG 2021. Zwycięskie projekty | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2020-12-14

Budżet obywatelski PG 2021. Zwycięskie projekty

Grafika przedstawia kolaż zdjęć/wizualizacji zwycięskich projektów
Elektrownia fotowoltaiczna, strefa wypoczynku, ogród zimowy i pokój do D-learningu – to projekty, które zdobyły najwięcej głosów w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej 2021. Właśnie została ogłoszona ostateczna lista projektów przeznaczonych do realizacji – dwóch pracowniczych i dwóch studenckich.

Najwięcej głosów w tegorocznej edycji BO PG zdobyły i zostały zakwalifikowane do finansowania następujące projekty pracownicze:

Z projektów studenckich do finansowania zakwalifikowane zostały:

Łączny koszt projektów przeznaczonych do realizacji to 464 tys. zł. Pozostała rezerwa w wysokości 36 tys. zł pozwoli na ewentualne prace dodatkowe w ramach zakwalifikowanych projektów. Przypomnijmy, że podobnie jak w latach poprzednich, w obecnej edycji BO PG budżet na realizację projektów pracowniczych wyniósł 350 tys. zł, a na realizację projektów studenckich – 150 tys. zł.

Zgodnie z harmonogramem BO PG 2021, zwycięskie projekty mają zostać zrealizowane do końca 2021 roku.

LISTA RANKINGOWA

LISTA PROJEKTÓW DO REALIZACJI

W ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego PG zgłoszonych zostało w sumie 36 projektów. Po weryfikacji zakresu, budżetu, lokalizacji i zgodności z przepisami do głosowania dopuszczono 18 projektów: 9 pracowniczych i 9 studenckich (zasady dotyczące budżetu obywatelskiego zostały określone w jego Regulaminie). Mimo pandemii frekwencja wśród pracowników była jeszcze wyższa niż w ubiegłym roku i wyniosła 36 proc., a wśród studentów wyniosła 9,4 proc.

Dodajmy, że w ramach poprzednich czterech edycji BO PG do realizacji przeznaczonych zostało 13 projektów pracowniczych i 17 projektów studenckich, na realizację których przeznaczono w sumie dwa miliony złotych. Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią w regionie, która uruchomiła własny budżet obywatelski. 

Budżet obywatelski PG

516 wyświetleń