„Nauka Praktyczna” – cykl z udziałem naukowców PG w TOK FM. Odcinek 2 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-09-13

„Nauka Praktyczna” – cykl z udziałem naukowców PG w TOK FM. Odcinek 2

szaro-czerwona grafika z logiem TOK FM i napisem NAUKA PRAKTYCZNA podcast Karoliny Głowackiej
W ramach nowego cyklu popularnonaukowego „Nauka Praktyczna” w radiu TOK FM, w środy tuż po godz. 21.00 redaktor Karolina Głowacka rozmawia z naukowcami Politechniki Gdańskiej. Gościem drugiego odcinka będzie dr hab. inż. Łukasz Kulas, prof. uczelni, a tematem „inteligentne środowiska, czyli czy samochód i mieszkanie będą od nas mądrzejsze?”.

Urządzenia monitorujące płyty lotniska, systemy wspierające personel medyczny w poszukiwaniu sprzętu, samochody, w których nie będzie się dało bezkarnie przekraczać prędkości. To współczesność albo bliska przyszłość. Inteligentne środowiska potrafią fantastycznie optymalizować działania, ale – jak każda technologia stwarzają pewne ryzyka. Już 15 września tuż po godz. 21.00 na antenie radia TOK FM Karolina Głowacka i prof. Łukasz Kulas z Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej oraz Centrum Technologii Cyfrowych będą rozmawiać o tym, jak maksymalizować korzyści i jednocześnie dbać o bezpieczeństwo użytkowników.

Gościem pierwszego odcinka, poświęconego sztucznej inteligencji, był dr hab. inż. Piotr Szczuko, prof. uczelni z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Centrum Technologii Cyfrowych. Odcinek w formie podcastu znajduje się na stronie tokfm.pl.

Odcinek 1

W ramach cyklu, przez osiem kolejnych śród Karolina Głowacka rozmawiać będzie z przedstawicielami centrów naukowych i badawczo-wdrożeniowych PG: Centrum BioTechMedCentrum EkoTechCentrum Materiałów PrzyszłościCentrum Technologii CyfrowychCentrum Morskiej Energetyki Wiatrowej oraz Centrum Technologii Wodorowych.

W 2020 r. na antenie Radia Gdańsk zrealizowany został cykl audycji popularnonaukowych z udziałem naukowców PG pt. „Naukowe popołudnia z Politechniką Gdańską”. Poszczególne odcinki można odsłuchać na kanale Politechnik Gdańskiej w serwisie You Tube.

188 wyświetleń