VI edycja budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-10-25

VI edycja budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej

grafika budżetu obywatelskiego PG - grafika gmachu głównego na pierwszym planie
Strefa wypoczynku, elektrownia fotowoltaiczna, pokój do d-learningu, ogród zimowy/kawiarenka – to projekty pracownicze i studenckie, które są właśnie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej 2021. Projekty dopuszczone do głosowania w ramach VI edycji BO PG poznamy 19 listopada, a głosowanie rozpocznie się 26 listopada. Twój pomysł, twój głos – korzyść dla wszystkich!

Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń w ramach szóstej już edycji BO PG. Lista projektów studenckich, doktoranckich oraz pracowniczych dopuszczonych do głosowania zostanie opublikowana na stronie BO PG 19 listopada po godz. 12.

Głosowanie rozpocznie się 26 listopada i potrwa do 3 grudnia do godz. 23.59. Lista zwycięskich projektów zostanie opublikowana 23 grudnia po godz. 12.00.

Projekty, które zyskają największe poparcie w głosowaniu zostaną wpisane do budżetu Politechniki Gdańskiej i mają zostać zrealizowane do końca 2022 r. 

Na ich realizację, podobnie jak w latach ubiegłych, przeznaczono łącznie pół miliona złotych, z czego 350 tys. zł będzie stanowić budżet na realizację projektów pracowniczych, a 150 tys. zł – na projekty studenckie.

Harmonogram

W ramach poprzednich pięciu edycji BO PG do realizacji przeznaczonych zostało łącznie 15 projektów pracowniczych i 18 projektów studenckich. Na ich realizację przeznaczono w sumie 2,5 miliona złotych. Obecnie realizowane są zadania z BO PG 2021 – ze stanem zaawansowania poszczególnych projektów można zapoznać się na stronie internetowej BO PG.

Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią w regionie, która uruchomiła budżet obywatelski.

Zasady dotyczące budżetu obywatelskiego zostały określone w jego Regulaminie.

Więcej o BO PG

1208 wyświetleń