Wojna w Ukrainie. Rok od rosyjskiej napaści | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-02-24

Wojna w Ukrainie. Rok od rosyjskiej napaści

Gdmach Główny
Mija rok od brutalnej rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wyrażamy swoje wsparcie i solidarność z całym Narodem Ukraińskim. Jesteśmy przekonani, że Wasza odwaga, niezłomność i determinacja przyniosą Ukrainie pokój i wolność!
                                          Społeczność akademicka Politechniki Gdańskiej

Od najbliższego semestru na Politechnice Gdańskiej ruszają dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla nowych studentów I-go stopnia z Ukrainy. Pracownicy Welcome Office służą wszelkimi niezbędnymi informacjami ułatwiającymi legalizację pobytu w Polsce oraz pomagają w załatwieniu formalności związanych ze studiowaniem na PG.

Studiującym na PG studentom z Ukrainy przypominamy o możliwości korzystania z różnych form wsparcia, m.in. konsultacji psychologicznych oraz metod radzenia sobie ze stresem.

informacje w języku polskim

informacje w języku angielskim

Przypominamy o funkcjonującej w Polsce ustawie, na mocy której osoby, które były zmuszone uciekać z Ukrainy na skutek wojny, mogą studiować na państwowych uczelniach wyższych NIEODPŁATNIE:

Szczegółowe informacje

Trwające zbiórki na wsparcie obywateli Ukrainy, walczących tam żołnierzy oraz ofiar rosyjskiej agresji:

Zbiórka Polskiej Akcji Humanitarnej

Zbiórka WOŚP