12 marca – wybory Rektora Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-03-01

12 marca – wybory Rektora Politechniki Gdańskiej

Insygnia
Prof. Anna Dołęga z Wydziału Chemicznego oraz prof. Krzysztof Wilde z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, obecny rektor, biorą udział w wyborach na stanowisko rektora w kadencji 2024–2028.

Wybory, głosami wybranych wcześniej przez społeczność akademicką 117 elektorów, rozstrzygną się 12 marca 2024 r.

Sylwetki kandydatów i programy wyborcze

Z sylwetkami kandydatów na funkcję rektora w kadencji 20242028 można zapoznać się na poniższych stronach:

Kandydaci przedstawili również swoje programy wyborcze:

Program wyborczy prof. Anny Dołęgi

Program wyborczy prof. Krzysztofa Wildego

Za nami dwie debaty: studencka i ogólnouczelniana

Kandydaci na stanowisko rektora PG przedstawili swoje programy wyborcze na otwartym zebraniu informacyjnym w dniu 6 marca w Auli PG. W zebraniu informacyjnym mogły uczestniczyć – oprócz elektorów – również inne zainteresowane osoby spośród społeczności akademickiej uczelni.

Natomiast 5 marca w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa” odbyła się debata, w której kandydaci odpowiadali na pytania przedstawicielek i przedstawicieli Samorządu Studenckiego PG, które związane były wyłącznie ze sprawami studenckimi.

Informacje o wyborach

Wszystkie informacje i aktualne komunikaty dotyczące wyborów rektorskich na Politechnice Gdańskiej na kadencję 2024–2028 r. znajdują się na stronie: