Nabór wniosków w II konkursie stypendialnym Francium Supporting Outstanding Doctoral Candidates | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-12-14

Francium
Program FRANCIUM stanowi element realizacji zadań programu IDUB, który ma na celu stymulowanie aktywności badawczej doktorantów Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej, a w szczególności ukierunkowanie tej aktywności na współpracę z jednostkami zagranicznymi. W ramach programu przyznawane są stypendia projakościowe wyróżniającym się uczestnikom Szkoły Doktorskiej, w szczególności doktorantom prowadzącym badania we współpracy międzynarodowej.

Adresaci stypendium

Wnioski o przyznanie stypendium mogą składać uczestnicy Szkoły Doktorskiej po ukończeniu pierwszego roku kształcenia.

Warunki finansowania

• Stypendium naukowe projakościowe w Programie wynosi 2 000 PLN miesięcznie i jest finansowane poprzez Własny Fundusz Stypendialny PG.
  • Stypendium przyznawane jest na okres 12 miesięcy – na dany rok akademicki. W przypadku gdy konkurs ogłaszany jest w trakcie roku akademickiego, stypendium wypłacane jest z wyrównaniem od października tego roku akademickiego.
  • Stypendium jest zwolnione z podatku od osób fizycznych i nie podlega oskładkowaniu ZUS.
  • Stypendia wypłacane są wyłącznie przelewami na konto wskazane przez doktoranta w systemie informatycznym uczelni MojaPG.

Termin naboru

Nabór wniosków w programie będzie prowadzony w terminie od 14 grudnia 2021 do 16 stycznia 2022, godz. 23.59. Liczy się data i godzina wpływu maila na skrzynkę francium@pg.edu.pl.

Jak aplikować?

• Do wniosku należy dołączyć potwierdzenia osiągnięć wskazanych we wniosku, w tym wydruki tzw. fiszek z systemu MojaPG (profil Nauka > zakładka Prace N-B) dotyczących publikacji naukowych.
  • Wniosek powinien zostać zaopiniowany przez promotora Wnioskodawcy przed złożeniem.

Wnioski (z wymaganymi podpisami i załącznikami) należy składać w wersji elektronicznej (format pdf) do Biura Szkoły Doktorskiej pod adres francium@pg.edu.pl w tytule maila prosimy podać nazwę programu: FRANCIUM oraz imię i nazwisko, rok i skrót dyscypliny kształcenia. Wnioski wysyłane na inny adres email szkoły nie będą rozpatrywane.

Documents