Zespoły startupowe z PG zaprezentowały swoje pomysły na biznes po raz piąty | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-07-05

Zespoły startupowe z PG zaprezentowały swoje pomysły na biznes po raz piąty

Demo Day

Wydarzenie odbyło się 27 czerwca 2024 r. na Politechnice Gdańskiej, równolegle było także transmitowane online. Zespoły startupowe, absolwenci programu Startup School One pn. „Sprawdź swój pomysł” realizowanego przez Gdańsk Tech Startup School (GTS2), miały za zadanie w ciągu 5 minut zaprezentować swoje projekty, a następnie w wyznaczonym czasie odpowiedzieć na pytania Jury oraz publiczności.

Na scenie Audytorium Novum zaprezentowały się następujące zespoły: Cellogrip, Foresight, Guardy, Helposs, Deploy2.space, Mitralight, Molecule Solver, SportHub, Zorya.

W skład Jury, które wcieliło się podczas Demo Day w rolę potencjalnych inwestorów weszli: dr inż. Marita McPhillips (WZiE, ambasadorka Gdańsk Tech Startup School), Daniel Kulig (mentor startupowy oraz przedsiębiorca) oraz dr inż. Sławomir Ostrowski (WZiE, przedstawiciel Politechnicznego Klubu Biznesu PKB+).

Jako juror wydarzenia jestem szczególnie pod wrażeniem poziomu innowacyjności i zaawansowania zespołów tej edycji programu. To były w wielu przypadkach bardzo konkretne rozwiązania z działającymi prototypami, złożonymi wnioskami patentowymi i pierwszymi zainteresowanymi klientami, chętnymi do zakupu. Uczestnicy nie tylko zaprezentowali swoje projekty, ale także pokazali, jak radzą sobie z praktycznymi wyzwaniami i jak planują skalować swoje technologie. Odpowiadali też na szczegółowe pytania jurorów – przykładowo w projekcie Guardy, zespół wyjaśnił zaawansowane procedury bezpieczeństwa, które mają zapobiec przejęciu kontroli nad robotem przez osoby nieupoważnione. Wierzę, że wspieranie takich inicjatyw jest kluczowe dla budowania przyszłości, w której innowacje rozwiązują konkretne problemy gospodarcze, idąc w parze z odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną – komentuje dr inż. Marita McPhillips.

Zajęcia dla uczestników tej edycji programu prowadzili trenerzy z Rebels Valley, którzy przygotowywali zespoły również do finałowych prezentacji.

W roli prowadzących wydarzenie zadebiutował duet w składzie: Kamil Szefler oraz Daria Padzikowska.  

Nagroda publiczności

Na koniec wydarzenia odbyło się głosowanie publiczności zgromadzonej w Auditorium Novum oraz na MS Teams, w którym największą ilość głosów zdobył zespół Guardy w składzie: Maciej Mularczyk, Alan Ostrowski, Adam Kaczyński, Hubert Tyburski. Na scenie dr inż. Sławomir Ostrowski wręczył członkom zespołu symboliczny czek z nagrodą wysokości 1 tys. zł, sponsorowaną przez Politechniczny Klub Biznesu PKB+.
 

Za koncepcję wydarzenia oraz jego organizację i przebieg odpowiadał zespół GTS2 w składzie: Agnieszka Niekurzak (administratorka 5. edycji programu Startup School One), Aleksandra Kocińska, (promocja wydarzenia i komunikacja w mediach społecznościowych) oraz Robert Bajko (kierownik Gdańsk Tech Startup School).

Kolejna edycja Demo Day na Politechnice Gdańskiej odbędzie się wiosną 2025 r.

17 wyświetleń