Ponowne uruchomienie programu Narodowy Program Rozwoju Humanistyki MEiN | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-09-06

Ponowne uruchomienie programu Narodowy Program Rozwoju Humanistyki MEiN

mein

Ministerstwo w Komunikacie z dnia 11 maja 2022 r. o ustanowieniu programu pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki” i naborze wniosków poinformowało o ustanowieniu naborów stałych do modułów „Dziedzictwo narodowe”, „Uniwersalia 2.1” i „Uniwersalia 2.2” w dniach 1 września, godz. 8:00 – 31 października, godz. 16:00 każdego roku.

W związku z powyższym, wniosek do Programu można złożyć również w dniach 1 września – 31 października 2022 r. do godz. 16:00 w przyjętej przez MEiN procedurze.

Bazowe opisy modułów, w których obecnie prowadzone są postępowania konkursowe:

Dziedzictwo narodowe - wieloletnie projekty edycji źródeł i dokumentów, opracowań edytorskich oraz kompendiów wiedzy służących do badań nad polskim dziedzictwem kulturowym oraz monografii i studiów dotyczących zagadnień o szczególnym znaczeniu dla polskiej tożsamości narodowej

Maksymalna kwota finansowania – 1 800 000 PLN

Uniwersalia 2.1 - tłumaczenia na język: angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański lub rosyjski oraz publikacja najwybitniejszych monografii polskiej humanistyki w celu wprowadzenia ich do międzynarodowego obiegu książki naukowej

Maksymalna kwota finansowania – 500 000 PLN

Uniwersalia 2.2 - wieloletnie projekty o bezspornym aspekcie badawczym dotyczących edycji w języku polskim najważniejszych dzieł kultury, w szczególności humanistyki światowej w celu wprowadzenia ich do polskiego obiegu kulturowego

Maksymalna kwota finansowania – 1 800 000 PLN

Najważniejsze aspekty z zasad finansowania wszystkich modułów:

  1. przyjęto wysokość kosztów pośrednich w maksymalnej wysokości 20% kosztów bezpośrednich projektu;
  2. aparatura naukowo-badawcza oraz zakupywane oprogramowanie nie mogą przewyższyć kwoty 150 000 zł;
  3. działalność upowszechniająca wyniki projektu nie może przekroczyć 10% kosztów bezpośrednich;
  4. projekt trwa maksymalnie 60 miesięcy.

Uwaga! Nabór do modułu „Fundamenty”, gdzie finansowanie wynosi maksymalnie 3 000 000 PLN, jest prowadzony w odrębnym postępowaniu, ogłaszanym przez Ministerstwo odrębnym komunikatem. Ten nabór nie jest obecnie prowadzony!

Wnioski składane są poprzez formularz w Zintegrowanym Systemie Usług dla Nauki – Obsługa Strumieni Finansowania (OSF).

Więcej informacji można znaleźć w aktualnym komunikacie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Do obecnego komunikatu dołączono zmiany w dniu 12 sierpnia 2022 r. Głównie dotyczą one systemu oceny punktowej wniosków.

Zgłoszenie projektu w formie elektronicznej w systemie mojaPG prosimy złożyć w terminie do dnia 17.10.2022 r., natomiast pełną wersję wniosku w systemie OSF proszę przedstawić maksymalnie do dnia 24.10.2022 r. Umożliwi to sprawniejsze sporządzenie uwag do wniosku i podpisanie wymaganych załączników.

Kontakt w ramach Centrum Zarządzania Projektami: Joanna Baum, Anita Wiśniewska, Beata Toma.

35 wyświetleń