Zasady finasowania Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-02-13

Zasady finasowania Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027

fe

W styczniu 2023r. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przedstawiło zatwierdzony dokument: „Zasady finansowania Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027”.
Celem Zasad jest zaprezentowanie głównych założeń systemu finansowania programu. W dokumencie opisane zostały, m. in.: - istotne warunki kwalifikowalności wydatków, - rodzaje projektów planowanych do realizacji w FERS, - zasady konstruowania budżetu projektów, - zasady finansowania i rozliczania projektów, - sposób poświadczania wydatków. 

UWAGA!!!


Ww. zasadach nastąpiła zmiana: pojawił się limit dotyczący kwalifikowalności dodatku do wynagrodzenia.
„Wysokość dodatku powinna być adekwatna zarówno do rodzaju i zakresu zadań objętych tą formą. W sytuacji wykonywania zadań w kilku projektach w tym samym czasie personelowi projektu może być przyznany wyłącznie jeden dodatek. Maksymalny poziom kwalifikowalności dodatku nie jest określony w Wytycznych, ale z uwagi na charakter „dodatku do wynagrodzenia” – nie powinien przekraczać 40% wynagrodzenia podstawowego, które należy rozumieć zgodnie regulaminem wynagradzania w danej instytucji/firmie. Obejmuje ono składniki wynagrodzenia stanowiące podstawę do wyliczenia wysokości dodatku, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przekroczenie limitu 40% uzasadnione będzie wtedy gdy będzie wynikać z aktów prawa powszechnie obowiązującego, o ile stanowią one o maksymalnej wysokości dodatku dla danej grupy zawodowej (tak jest w przypadku przepisów o szkolnictwie wyższym). 


Poniżej link do strony, na której znajduje się dokument wraz z załącznikami:
www.power.gov.pl/strony/o-programie/fundusze-europejskie-dla-rozwoju-spolecznego/dokumenty/zasady-finansowania-programu-fers/ 
 

135 wyświetleń