Data dodania: 2023-04-07
III Konkurs w ramach Programu INNOGLOBO
Program INNOGLOBO umożliwia podmiotom z Polski nawiązanie współpracy badawczo-rozwojowej (w zakresie różnorodnych obszarów tematycznych) z partnerami zagranicznymi z tych państw świata, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne.
W ramach konkursu wnioskodawcy mają możliwość uzyskania finansowania na realizację projektów międzynarodowych o zróżnicowanych budżetach, dotyczących różnorodnych obszarów tematycznych, także zupełnie niszowych. Wymogami stawianymi aplikacjom konkursowym jest uczestnictwo w projekcie przynajmniej jednego partnera zagranicznego oraz wpisywanie się zakresu tematycznego projektu w aktualną Listę Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.
Dla kogo
Wnioskodawcami w konkursie mogą być organizacje badawcze, mikro/małe/średnie/duże przedsiębiorstwa oraz grupy podmiotów. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zawarcie przez polskiego wnioskodawcę umowy konsorcjum międzynarodowego z przynajmniej jednym partnerem zagranicznym.
Dodatkowo:
- udział środków finansowych, pochodzących sumarycznie od wszystkich konsorcjantów zagranicznych, powinien stanowić minimum 30% a maksimum 70% całkowitego budżetu konsorcjum międzynarodowego
- udział środków finansowych Wnioskodawcy polskiego w projekcie międzynarodowym, powinien stanowić minimum 30% a maksimum 70% całkowitego budżetu konsorcjum międzynarodowego
Każdy partner zagraniczny chcący wziąć udział w realizacji projektu w ramach konsorcjum międzynarodowego, jest zobowiązany do przekazania polskiemu wnioskodawcy, dwujęzycznego oświadczenia o zabezpieczeniu środków finansowych na realizację swojej części projektu międzynarodowego.
Na co
Dofinansowanie można przeznaczyć na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych.
Zakres tematyczny
Składane w konkursie wnioski muszą wpisywać się swoją tematyką w przynajmniej jedną ze specjalizacji znajdujących się na aktualnej Liście Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.
Budżet konkursu
Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 10 000 000 PLN
Harmonogram konkursu
• Termin składania wniosków pełnych (proposal): 30 września 2023
• Wyniki konkursu: II kw. 2024 r.
Konkurs w ramach Programu INNOGLOBO jest jednoetapowy.
Nabór wniosków:
Wnioski o dofinansowanie należy złożyć do NCBR przy wykorzystaniu platformy ePUAP lub drogą mailową na adres: innoglobo_aplikacje@ncbr.gov.pl w wersji elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci skanu podpisanego własnoręcznie wniosku.
Ocena wniosków o dofinansowanie składa się z dwóch etapów: oceny wstępnej (formalnej – dokonywanej przez pracowników NCBR) oraz naukowo-technicznej (dokonywanej przez zewnętrznych ekspertów NCBR) w oparciu o zdefiniowane w dokumentacji konkursowej kryteria.
Szczegóły procesu oceny, jak również wytyczne znajdą Państwo w dokumentach konkursowych, dostępnych m. in. na stronie III Konkursu w ramach Programu INNOGLOBO.
Kontakt dot. konkursu w Centrum Zarządzania Projektami: Iga Szpunar, Agnieszka Głowacz-Różyńska.
Uprzejmie przypominamy, że kompletny wniosek do podpisu wraz załącznikami należy złożyć w Centrum Zarządzania Projektami do 7 dni roboczych przed zamknięciem terminu naboru.
Zgłoszenie projektu do finansowania w systemie Moja PG należy złożyć najpóźniej 14 dni roboczych przed złożeniem do podpisu wniosku o dofinansowanie.
-
2024-11-20
HYDROSTRATEG III
-
2024-11-20
Konkurs OPUS 28 / OPUS 28 LAP NCN
-
2024-11-20
Konkurs SONATA 20