Crisis – Perspectives from the Humanities | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-06-02

Crisis – Perspectives from the Humanities

aaa

Narodowe Centrum Nauki (NCN) w wyniku współpracy dwóch inicjatyw: programu CHANSE oraz sieci HERA ogłosiło konkurs Crisis – Perspectives from the Humanities. Konkurs prowadzony jest we współpracy z 21 organizacjami finansującymi badania naukowe w Europie.

Dla kogo

O finansowanie w konkursie mogą się starać konsorcja międzynarodowe złożone z co najmniej 4 i maksymalnie 6 zespołów badawczych pochodzących z co najmniej 4 krajów biorących udział w konkursie. Kierownik polskiego zespołu musi posiadać co najmniej stopień naukowy doktora.

Kraje uczestniczące w konkursie

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Łotwa, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania

Na co

W konkursie Crisis – Perspectives from the Humanities można otrzymać środki na wynagrodzenia dla zespołu badawczego, wynagrodzenia i stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokryć inne koszty związane z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego. Koszty pośrednie mogą stanowić maksymalnie 20% kosztów bezpośrednich. Dodatkowa pula kosztów pośrednich w wysokości co najwyżej 2% kosztów bezpośrednich może być przeznaczona na koszty związane z Open Access.

Zakres tematyczny

Do NCN mogą wnioskować naukowcy z Polski, których projekty spełniają kryterium badań podstawowych.

Głównym tematem konkursu jest innowacyjne spojrzenie na zjawisko kryzysu. Wydzielono 3 zagadnienia:

  • Different understandings of crises
  • Crises and the human response
  • The representation of crises

Szczegółowy opis poszczególnych zakresów tematycznych znajduje się w dokumencie Call Text.

Budżet konkursu

Całkowita wysokość środków finansowych przeznaczonych przez NCN na realizację zadań przez polskie zespoły badawcze w konkursie wynosi 750 000 EUR.

Kurs do przeliczeń: 1 EUR = 4,6976 PLN

Harmonogram konkursu

Konkurs Crisis – Perspectives from the Humanities jest dwuetapowy.

•             Termin składania wniosków wstępnych (pre-proposal): 21 września 2023 r., 14:00 CET

•             Termin składania wniosków pełnych (full proposal): 26 marca 2024 r., 14:00 CET

•             Termin składania wniosków krajowych w systemie OSF: 2 kwietnia 2024 r., 23:59 CET

•             Wyniki konkursu: październik/listopad 2024 r.

Etap pierwszy

Poziom międzynarodowy: polski zespół badawczy we współpracy z partnerami zagranicznymi przygotowuje skrócony wniosek wspólny (tzw. Outline proposal). Outline proposal składany jest w języku angielskim przez Lidera projektu w imieniu międzynarodowego konsorcjum za pomocą systemu elektronicznego EPSS.

Poziom krajowy: w pierwszym etapie polscy wnioskodawcy nie składają do NCN żadnych dokumentów.

Etap drugi

Poziom międzynarodowy: polski zespół badawczy we współpracy z partnerami zagranicznymi przygotowuje pełny wniosek wspólny (tzw. Full proposal). Full proposal składany jest w języku angielskim przez Lidera projektu w imieniu międzynarodowego konsorcjum za pomocą systemu elektronicznego EPSS.

Poziom krajowy: polski zespół badawczy przygotowuje wniosek krajowy, dotyczący polskiej części projektu, który należy złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu OSF, w terminie do 02.04.2024 r.

Informacje zawarte we wniosku krajowym oraz we wniosku wspólnym muszą być spójne. Wniosek wspólny załączony do wniosku krajowego musi być tożsamy z wnioskiem wspólnym, złożonym na poziomie międzynarodowym.

Szczegóły procesu oceny, jak również wytyczne znajdą Państwo w dokumentach konkursowych, dostępnych m. in. na stronie konkursu: Crisis – Perspectives from the Humanities.

Kontakt dot. konkursu w Centrum Zarządzania Projektami: pm.czp@pg.edu.pl.

Uprzejmie przypominamy, że kompletny wniosek do podpisu wraz załącznikami należy złożyć w Centrum Zarządzania Projektami do 7 dni roboczych przed zamknięciem terminu naboru.

Zgłoszenie projektu do finansowania w systemie Moja PG należy złożyć najpóźniej 14 dni roboczych przed złożeniem do podpisu wniosku o dofinansowanie.

34 wyświetleń