International Multilateral Partnerships for Resilient Education and Science System in Ukraine (IMPRESS-U) | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-08-04

International Multilateral Partnerships for Resilient Education and Science System in Ukraine (IMPRESS-U)

aaa

Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło konkurs IMPRESS-U, którego celem jest wsparcie potencjału naukowego w Ukrainie i otwarcie nowych możliwości współpracy naukowców polskich i ukraińskich z naukowcami z USA oraz krajów bałtyckich. Inicjatorem konkursu i agencją wiodącą, w której odbędzie się ocena merytoryczna wniosków, jest amerykańska agencja National Science Foundation (NSF). Celem konkursu jest wspieranie wybitnych badań naukowych i technicznych oraz edukacji i innowacji poprzez współpracę międzynarodową, oraz promowanie i stymulowanie integracji ukraińskich naukowców z globalnym środowiskiem naukowym.

Dla kogo

Konkurs IMPRESS-U skierowany jest do zespołów badawczych z Polski, które z zespołami badawczymi z Ukrainy i Stanów Zjednoczonych (opcjonalnie również z Litwy, Łotwy i/lub Estonii) zaplanują realizację badań w ramach wspólnego projektu.

Kraje uczestniczące w konkursie

Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Stany Zjednoczone, Polska.

Na co

W konkursie IMPRESS-U 3 polski zespół badawczy może otrzymać środki na: wynagrodzenia dla kierownika oraz wykonawców projektu, pełnoetatowe stanowiska typu post-doc, wynagrodzenia i stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokrycie innych kosztów związanych z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego. Koszty pośrednie mogą stanowić maksymalnie 20% kosztów bezpośrednich. Dodatkowa pula kosztów pośrednich w wysokości co najwyżej 2% kosztów bezpośrednich może być przeznaczona na koszty związane z Open Access.

Zakres tematyczny

W konkursie IMPRSS-U finansowane będą badania we wszystkich obszarach nauki, za wyjątkiem badań humanistycznych oraz medycznych. Szczegółowy zakres tematyczny pokrywa się z zakresem konkursu EAGER.

Budżet konkursu

Wysokość środków finansowych ustalona przez Radę NCN, przeznaczonych na finansowanie projektów badawczych planowanych do realizacji przez polskie zespoły badawcze w konkursie IMPRESS-U wynosi 10 000 000 zł.

Harmonogram konkursu

Nabór wniosków w agencji wiodącej prowadzony jest w okresie od 2 sierpnia 2023 r. do 31 grudnia 2025 r.

Poziom krajowy: polski zespół badawczy przygotowuje wniosek krajowy dotyczący polskiej części projektu. Wniosek krajowy należy złożyć do NCN w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu OSF, w terminie do 7 dni od daty zakończenia naboru wniosków pełnych na poziomie międzynarodowym. Prosimy o zapoznanie się z procedurą składania wniosków do NCN.

Informacje zawarte we wniosku krajowym oraz we wniosku wspólnym muszą być spójne. Wniosek wspólny załączony do wniosku krajowego musi być tożsamy z wnioskiem wspólnym, złożonym na poziomie międzynarodowym.

Szczegóły procesu oceny, jak również wytyczne znajdą Państwo w dokumentach konkursowych, dostępnych m. in. na stronie konkursu. Oraz w ogłoszeniu konkursu na stronie NCN.

Kontakt dot. konkursu w Centrum Zarządzania Projektami: pm.czp@pg.edu.pl.

Uprzejmie przypominamy, że kompletny wniosek do podpisu wraz załącznikami należy złożyć w Centrum Zarządzania Projektami do 7 dni roboczych przed zamknięciem terminu naboru.

Zgłoszenie projektu do finansowania w systemie Moja PG należy złożyć najpóźniej 14 dni roboczych przed złożeniem do podpisu wniosku o dofinansowanie.

32 wyświetleń