Data dodania: 2023-09-15
„Nature-Based Solutions for biodiversity, human well-being and transformative change” (BiodivNBS)
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło konkurs „Nature-Based Solutions for biodiversity, human well-being and transformative change” na międzynarodowe interdyscyplinarne projekty badawcze w obszarze nauk dotyczących ochrony bioróżnorodności. Jego celem jest promowanie rozwiązań opartych na przyrodzie, wspieranie badań nad nimi oraz uwzględniania tych rozwiązań w procesie tworzenia polityki na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym. Ważnym elementem tej inicjatywy jest również wsparcie edukacji i angażowanie obywateli w działania mające chronić środowisko i bioróżnorodność.
Dla kogo
Kraje uczestniczące w konkursie
Na co
W konkursie Partnerstwa BIODIVERSA+ można otrzymać środki na wynagrodzenia dla zespołu badawczego, wynagrodzenia i stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokryć inne koszty związane z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego. Koszty pośrednie mogą stanowić maksymalnie 20% kosztów bezpośrednich. Dodatkowa pula kosztów pośrednich w wysokości co najwyżej 2% kosztów bezpośrednich może być przeznaczona na koszty związane z Open Access.
Budżet konkursu
Łączna wysokość środków finansowych przeznaczonych przez NCN dla wszystkich polskich zespołów badawczych wyłonionych w konkursie wynosi 1 000 000 euro.
Kurs EUR, po jakim należy wyliczyć budżet polskiej części projektu we wniosku wspólnym: 1 EUR = 4,7728 PLN.
Zakres tematyczny
Konkurs obejmuje następującą tematykę:
- Synergies and trade-offs of Nature-Based solutions in the context of human well-being
- Nature-Based solutions mitigating anthropogenic drivers of biodiversity loss
- The contribution of Nature-Based solutions for just transformative change
Harmonogram konkursu
Konkurs składa się z dwóch etapów. W I etapie wraz z partnerami zagranicznymi należy złożyć wspólny wniosek wstępny (pre-proposal). Najlepsze zespoły badawcze zostaną zaproszone do złożenia wspólnych wniosków pełnych (full proposals) w II etapie.
- Termin składania wniosków wstępnych (pre-proposals): 10 listopada 2023 r. (15:00 CET)
- Termin składania wniosków pełnych (full proposals): 9 kwietnia 2024 r. (15:00 CEST)
- Termin składania wniosków krajowych: 16 kwietnia 2024 r. (16:00 CEST).
Informacje zawarte we wniosku krajowym oraz we wniosku wspólnym muszą być spójne. Wniosek wspólny załączony do wniosku krajowego musi być tożsamy z wnioskiem wspólnym, złożonym na poziomie międzynarodowym.
Szczegóły procesu oceny, jak również wytyczne znajdą Państwo w dokumentach konkursowych, dostępnych m. in. na stronie konkursu, oraz w ogłoszeniu konkursu na stronie NCN.
Kontakt dot. konkursu w Centrum Zarządzania Projektami: pm.czp@pg.edu.pl.
Uprzejmie przypominamy, że kompletny wniosek do podpisu wraz załącznikami należy złożyć w Centrum Zarządzania Projektami do 7 dni roboczych przed zamknięciem terminu naboru.
Zgłoszenie projektu do finansowania w systemie Moja PG należy złożyć najpóźniej 14 dni roboczych przed złożeniem do podpisu wniosku o dofinansowanie.
-
2024-11-20
HYDROSTRATEG III
-
2024-11-20
Konkurs OPUS 28 / OPUS 28 LAP NCN
-
2024-11-20
Konkurs SONATA 20