Data dodania: 2023-12-20
JPI Oceans Joint Call: Ecological aspects of deep-sea mining 2023
Celem inicjatywy JPI Oceans jest poprawa i osiągnięcie dobrego stanu środowiska europejskich mórz i oceanów poprzez działania na rzecz polityk niebieskiej gospodarki i niebieskiego wzrostu tzw. blue economy i blue growth. Inicjatywa JPI Oceans we współpracy z agencjami finansującymi m.in. z Polski, Belgii, Niemiec, Holandii, Rumunii i Włoch oraz we współpracy z UN Decade of Ocean Science for Sustainable Development zmierza do wypracowania systemowego podejścia w zakresie polityk i zarządzania wobec współczesnych wyzwań eksploatacji mórz i oceanów oraz wsparcia eksperymentalnych działań badawczych dotyczących problematyki zanieczyszczeń antropogenicznych.
Dla kogo
Wnioskodawcami w konkursie mogą być organizacje badawcze, mikro/małe/średnie/duże przedsiębiorstwa oraz grupy podmiotów.
Konsorcjum musi składać się z co najmniej trzech niezależnych wnioskodawców spośród trzech różnych krajów uczestniczących w JPI Oceans Joint Action.
Na co
Organizacje badawcze mogą ubiegać się o finansowanie badań podstawowych oraz badań przemysłowych i prac rozwojowych. Przedsiębiorcy mogą otrzymać środki na sfinansowanie badań przemysłowych i prac rozwojowych.
Zakres tematyczny
Ecological aspects of deep-sea mining:
- Ecosystem dynamics
- Ecological impacts of polymetallic nodule mining
- Ecological impacts of massive sulphide mining
- Science-based support to governance
Szczegółowy opis poszczególnych zakresów tematycznych znajduje się w dokumencie Call Text.
Budżet konkursu
Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 600 000 EUR.
Kurs do przeliczeń: 1 EUR = 4,3430 PLN
Harmonogram konkursu
• Termin składania wniosków wstępnych (pre-proposal): 1 marca 2024, 17:00 CET
• Termin składania wniosków pełnych (full-proposal): 30 września 2024, 17:00 CEST
• Wyniki konkursu: IV kw. 2024r.
Konkurs JPI Oceans Joint Call 2023 jest dwuetapowy.
Nabór wniosków – I etap:
Nabór wniosków międzynarodowych odbywa się poprzez system elektroniczny dostępny na stronie: stronie konkursu.
Nabór wniosków – II etap:
W drugim etapie autorzy przesyłają w ww. systemie wnioski pełne (full-proposal). Wnioski zostaną sprawdzone pod kątem formalnym i przesłane do oceny merytorycznej.
Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni przez NCBR o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie. Wnioski zostaną sprawdzone zbadane pod kątem stosowności wnioskowanego finansowania.
Szczegóły procesu oceny, jak również wytyczne znajdą Państwo w dokumentach konkursowych, dostępnych m. in. na stronie konkursu: JPI Oceans Joint Call 2023.
Kontakt dot. konkursu w Centrum Zarządzania Projektami: pm.czp@pg.edu.pl .
Uprzejmie przypominamy, że kompletny wniosek do podpisu wraz załącznikami należy złożyć w Centrum Zarządzania Projektami do 7 dni roboczych przed zamknięciem terminu naboru.
Zgłoszenie projektu do finansowania w systemie Moja PG należy złożyć najpóźniej 14 dni roboczych przed złożeniem do podpisu wniosku o dofinansowanie.
-
2024-11-20
HYDROSTRATEG III
-
2024-11-20
Konkurs OPUS 28 / OPUS 28 LAP NCN
-
2024-11-20
Konkurs SONATA 20