Szkolenie „Nauki o życiu w grantach Europejskiej Rady ds. badań Naukowych (ERC)” | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-03-01

hpk

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo – Wschodnia organizuje spotkanie informacyjne, na temat możliwości realizacji pionierskich badań z dziedziny nauk o życiu w programie Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).

Wydarzenie jest organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Regiony na Horyzoncie”, której celem jest zaprezentowanie bogatej oferty wsparcia świadczonego w regionach przez Horyzontalne Punkty Kontaktowe, pokazanie sukcesów jednostek z danego regionu w Horyzoncie Europa oraz zachęcenie lokalnych środowisk do intensyfikacji zaangażowania w HE. Więcej informacji.

Mocną stroną spotkania będzie udział przedstawiciela Rady Naukowej Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) oraz laureatów grantów ERC z naszego regionu, którzy zaprezentują swoje projekty oraz podzielą się z uczestnikami doświadczeniami z procesu aplikowania o granty ERC.

Spotkanie w formie on-line odbędzie się w dniu 12 marca 2024r. w godzinach 10:00-12:15, pt.: „Nauki o życiu w grantach Europejskiej Rady ds. badań Naukowych (ERC)”

Program spotkania:

10:00 – 10:20
„ERC – szansą na realizację innowacyjnych przedsięwzięć w dziedzinie nauk o życiu”
Dorota Markiewicz-Roszak Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo -Wschodnia

10:20 – 10:30
„O jakie badania chodzi w grantach ERC”
Prof. dr hab. Leszek Kaczmarek, Przedstawiciel Rady Naukowej Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), Instytut biologii doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN

10:30 – 10:45
Sesja pytań i odpowiedzi

Przykłady projektów ERC:

10:45 – 11:15
„Exploring Mammoth Bone Accumulations In Central Europe” (MAMBA)

Dr hab. Jarosław Wilczyński,  Instytut Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN

11:15 – 11:45
„Deciphering the role of RNA modifications during ribosomal decoding and protein synthesis” (tRNAslation)

Dr hab. Sebastian Glatt, Małopolskie Centrum Biotechnologii Uniwersytet Jagielloński

11:45 – 12:15
Sesja pytań i odpowiedzi

Udział w spotkaniu możliwy będzie tylko po rejestracji na stronie internetowej

Rejestracja na wydarzenie.

Wszystkie szczegóły oraz informacje dostępne będą na stronie.