Data dodania: 2025-01-28
Konkurs MSCA COFUND 2025 – wsparcie i rozwój kompetencji naukowców

Celem MSCA COFUND jest dofinansowanie nowych lub istniejących programów badawczo-szkoleniowych ukierunkowanych na kształcenie naukowców przed lub po uzyskaniu stopnia naukowego doktora w dowolnej dziedzinie nauki.
Realizacja projektów MSCA COFUND ma wzmacniać przepływ wiedzy i talentów w całej Europie oraz zachęcać naukowców spoza Europy do prowadzenia badań w instytucjach europejskich. Wspiera również zasadę interdyscyplinarności, wzmacnianie współpracy z sektorem poza akademickim oraz kreuje kulturę przedsiębiorczości, innowacji i otwartej nauki. Kluczowym elementem działania jest międzynarodowa mobilność naukowców.
Dla kogo
Wniosek może składać pojedyncza jednostka (beneficjent) będąca podmiotem prawnym z siedzibą w państwie członkowskim UE lub w kraju stowarzyszonym z programem „Horyzont Europa”. Do składania wniosków uprawnione są m.in.: jednostki rządowe, samorządowe, agencje zapewniające fundusze, uniwersytety, instytuty badawcze, oraz jednostki z sektora poza akademickiego takie jak: przedsiębiorstwa (w tym MSP), czy organizacje z sektora NGO.
Na co
Dofinansowanie projektów typu COFUND przez Komisję Europejską odbywa się na zasadzie kosztów jednostkowych związanych z całkowitą liczbą osobomiesięcy zatrudnienia naukowców.
Wsparcie finansowe obejmuje następujące kategorie:
- dodatek COFUND
- dodatek chorobowy (jeśli dotyczy)
- dodatek z tytułu niepełnosprawności (jeśli dotyczy)
Możliwe typy projektów COFOUND
- Doctoral Programmes – projekty ukierunkowane na podnoszenie i rozwijanie umiejętności oraz kompetencji przez doktorantów, prowadzące do uzyskania przez nich stopnia naukowego doktora przynajmniej w jednym kraju członkowskim lub stowarzyszonym z Horyzontem Europa.
- Postdoctoral Programmes finansują indywidualne projekty badawczo-szkoleniowe dla osób posiadających stopień naukowy doktora. Ich celem jest podniesienie kompetencji naukowców, które przydatne są w każdej dziedzinie badań i innowacji.
Budżet konkursu
Łączna kwota budżetu w konkursie to 101 820 280 EUR.
Ograniczenie to 10 000 000 EUR (na nabór).
Harmonogram konkursu
- Rozpoczęcie naboru wniosków: 23 stycznia 2025r,
- Zakończenie naboru wniosków: 24 czerwca 2025 r. Wniosek składany jest bezpośrednio przez portal Komisji Europejskiej Funding & Tender opportunities. Wniosek składa się z Części A uzupełnianej bezpośrednio w systemie oraz Części B1 i B2 wgranych do systemu jako dokumenty pdf.
Szczegółowe informacje o konkursie na stronie NAWA.
Szczegółowe informacje o konkursie na stronie EU Funding & Tenders Portal.
Kontakt dot. konkursu w Centrum Zarządzania Projektami: pm.czp@pg.edu.pl.
Uprzejmie przypominamy, że kompletny wniosek do podpisu wraz załącznikami należy złożyć w Centrum Zarządzania Projektami do 7 dni roboczych przed zamknięciem terminu naboru.
Zgłoszenie projektu do finansowania w systemie Moja PG należy złożyć najpóźniej 14 dni roboczych przed złożeniem do podpisu wniosku o dofinansowanie.
-
2025-03-25
Dołącz do grona odbiorców newslettera NCBR