Data dodania: 2025-03-06
Konkurs M-ERA.NET 3 Call 2025

Narodowe Centrum Nauki (NCN) oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) we współpracy z siecią M-ERA.NET 3 ogłaszają konkurs M-ERA.NET Call 2025 na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące nauki o materiałach i inżynierii materiałowej oraz niskoemisyjnych technologii energetycznych, a także badań nad materiałami na potrzeby przyszłych technologii produkcji akumulatorów, zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu. Celem jest finansowanie ambitnych transnarodowych projektów badawczo-rozwojowych dotyczących badań i innowacji w zakresie materiałów, wspierających Europejski Zielony Ład i Cele Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Dla kogo
Wnioskodawcami w konkursie mogą być organizacje badawcze, mikro/małe/średnie/duże przedsiębiorstwa oraz grupy podmiotów. Konsorcja muszą składać się z co najmniej 3 partnerów z co najmniej 3 różnych krajów uczestniczących w tym konkursie
Kraje uczestniczące w konkursie: Austria, Belgia, Brazylia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Izrael, Kanada, Korea Południowa, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Malta, Polska, Republika Południowej Afryki, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan, Turcja, Węgry, Włochy (niektóre kraje uczestniczą w programie tylko regionalnie - więcej informacji).
Na co
W konkursie można otrzymać środki na wynagrodzenia dla zespołu badawczego, wynagrodzenia i stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokryć inne koszty związane z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego. NCN przyzna środki finansowe w zakresie badań podstawowych, natomiast NCBR w zakresie badań przemysłowych i prac rozwojowych.
Zakres tematyczny
Konkurs M-ERA.NET 3 Call 2025 obejmuje tematykę:
- Zrównoważone, zaawansowane materiały energetyczne
- Innowacyjne powierzchnie, powłoki i interfejsy
- Kompozyty o wysokiej wydajności
- Materiały funkcjonalne
- Materiały odpowiadające na wyzwania środowiskowe
- Materiały nowej generacji dla zaawansowanej elektroniki
Budżet konkursu
Alokacja środków w konkursie na badania podstawowe (z NCN) wynosi 1,5 mln euro (przewidywana liczba wniosków, którym może zostać przyznane dofinansowanie to 7-8).
Alokacja środków w konkursie na badania przemysłowe oraz prace rozwojowe (z NCBR) wynosi 2,5 mln euro (przewidywana liczba wniosków, którym może zostać przyznane dofinansowanie to 6-7).
Harmonogram konkursu
- Poziom międzynarodowy (dwuetapowy):
Zakończenie naboru wniosków wstępnych: 13 maja 2025 r. (12:00 CEST)
Zakończenie naboru wniosków pełnych: 19 listopada 2025 r. (12:00 CET)
- Poziom krajowy (jednoetapowy):
Zakończenie naboru wniosków: 26 listopada 2025
- Wyniki konkursu: luty 2026 r.
Nabór wniosków międzynarodowych odbywa się poprzez system elektroniczny na stronie: https://www.m-era.net/joint-calls/joint-call-2025.
Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie. Wnioski zostaną zaopiniowane pod kątem zasadności wnioskowanej kwoty dofinansowania.
Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie NCN oraz na stronie NCBiR.
Uprzejmie przypominamy, że kompletny wniosek do podpisu wraz załącznikami należy złożyć w Centrum Zarządzania Projektami do 7 dni roboczych przed zamknięciem terminu naboru.
Kontakt w Centrum Zarządzania Projektami: pm.czp@pg.edu.pl.
-
2025-04-18
XIII konkurs polsko-tajwański
-
2025-04-17
Wesołych Świąt Wielkanocnych!