Erasmus+ - konkurs w obszarze Partnerstwa na rzecz innowacji | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-06-29

Erasmus+ - konkurs w obszarze Partnerstwa na rzecz innowacji

aaa

Call: Alliances for Sectoral Cooperation on Skills (implementing the ‘Blueprint’)

• Celem projektu jest budowa partnerstwa (min. 8 krajów UE) działającego na rzecz kształcenia, które zaprojektuje nowe modułowe programy kształcenia i szkolenia zawodowego, w standardzie wyznaczonym przez EQAVER (Europejskie ramy zapewnienia jakości w kształceniu i szkoleniu zawodowym) z uwzględniłem umiejętności STEAM (sciance, technology, energeeing, arts and math).  Partnerstwo opracuje  wspólną metodologię przewidywania przyszłych potrzeb w zakresie umiejętności: ewaluacja popytu i podaży umiejętności.

Projekt rozwiązywać powinien wyznania związane z  zapotrzebowaniem na  umiejętności pracowników w jednym z 14 ekosystemów przemysłowych, więcej: Przewodnik po programie str. 255.