4th EU-LAC Joint Call in STI 2022 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-02-01

4th EU-LAC Joint Call in STI 2022

kmm

4th EU-LAC Joint Call in STI 2022 ma na celu nawiązanie trwałej i wielostronnej współpracy naukowej między naukowcami z Europy, Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Jego wyniki mają przyczynić się do wdrażania czterech filarów tematycznych wspólnej przestrzeni badawczej utworzonej pomiędzy Unią Europejską a Krajami Ameryki Łacińskiej i Karaibów (Common EU-LAC Research Area), jakimi są: mobilność naukowców, dostępność do międzynarodowej infrastruktury badawczej, rozwijanie współpracy badawczej w zakresie odpowiedzi na globalne wyzwania oraz tworzenie innowacji.

Partnerzy

Austria, Boliwia, Brazylia, Dominikana, Niemcy, Włochy, Panama, Peru, Portugalia, Hiszpania, Turcja, Urugwaj.

Dla kogo

Wnioskodawca po stronie polskiej:

  • Organizacje badawcze,
  • Mikro/małe/średnie/duże przedsiębiorstwa,
  • Grupy podmiotów.

Na co

  • Organizacja badawcza – badania podstawowe (tylko dla projektów dot. tematu ‘Global Challenges I’), badanie przemysłowe, prace rozwojowe.
  • Przedsiębiorca – badanie przemysłowe, prace rozwojowe.

Zakres tematyczny

Budżet konkursu

600 000 EUR

Kurs EBC z dnia ogłoszenia konkursu: 1 euro = 4,5572 zł

Dofinansowanie

Dofinansowanie udziału polskiego podmiotu nie powinno przekroczyć 100 000 EUR.

Poziom dofinansowania uzależniony jest od rodzajów prac przewidzianych w projekcie.

Harmonogram konkursu

  • Zakończenie naboru wniosków: 28 kwietnia 2022, 17:00 CEST
  • Wyniki konkursu: październik 2022
  • Publikacja listy rankingowej: listopad 2022

Nabór wniosków międzynarodowych odbywa się poprzez system elektroniczny.

Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni przez NCBR o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie. Wnioski zostaną zaopiniowane pod kątem zasadności wnioskowanej kwoty dofinansowania (wniosek nie będzie oceniany merytorycznie). W oparciu o przygotowaną opinię wydana będzie oficjalna decyzja w sprawie dofinansowania projektu, podpisana przez Dyrektora NCBR.

W przypadku udziału dwóch lub więcej partnerów z Polski w jednym projekcie wykonawcy powinni przygotować dodatkową, wewnętrzną umowę konsorcjum na etapie składania wniosku krajowego.

Szczegółowe informacje o konkursie

Osoba do kontaktu w Dziale Projektów: Aleksandra Dubiella-Jackowska (aledubie@pg.edu.pl) i Magdalena Urbanowicz (magurban@pg.edu.pl).

Uprzejmie przypominamy, że kompletny wniosek do podpisu wraz załącznikami należy złożyć w Dziale Projektów do 7 dni roboczych przed zamknięciem terminu zgłoszeń.

Zgłoszenie projektu do finansowania w systemie Moja PG oraz w formie papierowej należy złożyć w Dziale Projektów najpóźniej 14 dni roboczych przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

18 wyświetleń