EuroHPC - Call on centres of excellence for high performance computing applications | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-02-02

EuroHPC - Call on centres of excellence for high performance computing applications

ncnn

Uprzejmie informujemy, że uruchomiono pierwszy międzynarodowy konkurs w ramach partnerstwa European High Performance Computing Joint Undertaking (EuroHPC). Głównym celem tego konkursu są działania na rzecz przeniesienia aplikacji do eksaskali. Wymaga to znaczących zmian, a w niektórych przypadkach bieżące kody aplikacji nie mogą działać w systemach eksaskalowych lub posteksaskalowych bez całkowitego przemyślenia lub znacznego przepisania kodu. Potrzebne są działania na szczeblu europejskim, aby wesprzeć to przejście we współpracy z odpowiednimi społecznościami, które mają kluczowe znaczenie dla ewolucji kodeksów. Zmiany wspierające przejście na eksaskalę muszą uwzględniać heterogeniczność większości architektur, skalowalność i odporność kodu oraz zarządzanie złożonymi przepływami pracy w eksaskali.

Konkurs jest częścią szerszej strategii EuroHPC, zajmującej się szkoleniami i umiejętnościami w celu rozwijania talentów dla światowej klasy ekosystemu superkomputerowego w Europie.

Partnerzy

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Turcja.

Dla kogo

Wnioskodawca po stronie polskiej:

  • Organizacje badawcze,
  • Mikro/małe/średnie/duże przedsiębiorstwa,
  • Grupy podmiotów.

Na co

  • Organizacja badawcza – badanie przemysłowe, prace rozwojowe,
  • Przedsiębiorca – badanie przemysłowe, prace rozwojowe.

Zakres tematyczny

  • Topic 1: HORIZON-JTI-EuroHPC-2021-01-01: Centres of Excellence preparing applications in the Exascale era
  • Topic 2: HORIZON-JTI-EuroHPC-2021-01-02: Centres of Excellence for supporting Science and Innovation in supercomputing

Budżet konkursu

500 000 EUR

Kurs EBC z dnia ogłoszenia konkursu: 1 euro =  4,5666 PLN

Dofinansowanie

Poziom dofinansowania uzależniony jest od rodzajów prac przewidzianych w projekcie.

Harmonogram konkursu

  • Data ogłoszenia konkursu: 5 stycznia 2022 r.
  • Rozpoczęcie naboru wniosków: 27 stycznia 2022 r.
  • Zakończenie naboru wniosków: 6 kwietnia 2022 r., godz. 17:00 CET
  • Wyniki konkursu: IV kwartał 2022 r.
  • Publikacja listy rankingowej: IV kwartał 2022 r.

Nabór wniosków międzynarodowych odbywa się poprzez Funding and tender opportunities Portal pod adresami: Topic 1 , Topic 2 .

Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie. Wniosek będzie podlegał jedynie weryfikacji formalnej, bez oceny przez Interdyscyplinarny Zespół Ekspertów ds. Programów Międzynarodowych. Następnie Dyrektor NCBR wyda decyzję o dofinansowaniu polskich jednostek i podpisze z nimi umowy krajowe, pod warunkiem zawarcia przez nich umów międzynarodowych z EuroHPC JU. Warunkiem zawarcia umów krajowych jest podpisanie Administrative Agreement pomiędzy EuroHPC JU a NCBR.

W przypadku udziału dwóch lub więcej partnerów z Polski w jednym projekcie wykonawcy powinni przygotować dodatkową, wewnętrzną umowę konsorcjum na etapie składania wniosku krajowego.

Szczegółowe informacje o konkursie

Osoba do kontaktu w Dziale Projektów: Aleksandra Dubiella-Jackowska (aledubie@pg.edu.pl) i Magdalena Urbanowicz (magurban@pg.edu.pl).

Uprzejmie przypominamy, że kompletny wniosek do podpisu wraz załącznikami należy złożyć w Dziale Projektów do 7 dni roboczych przed zamknięciem terminu zgłoszeń.

Zgłoszenie projektu do finansowania w systemie Moja PG oraz w formie papierowej należy złożyć w Dziale Projektów najpóźniej 14 dni roboczych przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

33 wyświetleń