Data dodania: 2022-02-01
Joint Call for Proposals on Underwater Noise in the Marine Environment
Inicjatywa JPI Oceans we współpracy z agencjami finansującymi m.in. z Polski ma na celu osiągnięcie dobrego stanu środowiska europejskich mórz i oceanów działając na rzecz polityk niebieskiej gospodarki i niebieskiego wzrostu poprzez wypracowanie systemowego podejścia w zakresie polityk i zarządzania wobec współczesnych wyzwań eksploatacji mórz i oceanów oraz wsparcie eksperymentalnych działań badawczych nad pojawiającą się kwestią zanieczyszczeń i skumulowanych skutków zaburzeń antropogenicznych w europejskich morzach i oceanach.
Partnerzy
Belgia, Hiszpania, Irlandia, Niemcy, Norwegia, Rumunia, Włochy
Dla kogo
- Organizacje badawcze
- Mikro/małe/średnie/duże przedsiębiorstwa
- Grupy podmiotów składające się z organizacji prowadzących badania i upowszechniających wiedzę/przedsiębiorców (w dowolnej konfiguracji)
Na co
- Organizacja badawcza – badania podstawowe, badania przemysłowe, prace rozwojowe,
- Przedsiębiorca – badania przemysłowe, prace rozwojowe.
Zakres tematyczny
Theme 1: Effects of anthropogenic noise pollution on marine ecosystems;
Theme 2: Innovative seismic sources as an option for quieter and effective alternatives to conventional marine geophysical exploration.
Budżet konkursu
Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 300 000 euro.
Kurs EBC do przeliczeń: 1 euro = 4,6337 zł
Dofinansowanie
Dofinansowanie udziału jednego polskiego partnera w projekcie nie może przekroczyć 100 000 EUR. W przypadku grupy podmiotów maksymalna wysokość dofinansowania jest wielokrotnością liczby polskich partnerów w projekcie.
Poziom dofinansowania uzależniony jest od rodzajów prac przewidzianych w projekcie.
Harmonogram konkursu
- Data ogłoszenia konkursu: 20 grudnia 2021
- Rozpoczęcie naboru wniosków: 20 grudnia 2021
- Zakończenie naboru wniosków pełnych: 28 lutego 2022, 15:00 CET
- Wyniki konkursu: maj 2022
- Publikacja listy rankingowej: maj/czerwiec 2022
- Rozpoczęcie projektów najpóźniej do 31 grudnia 2022
- Maksymalny czas trwania projektów – 3 lata.
Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie. Wnioski zostaną zaopiniowane pod kątem zasadności wnioskowanej kwoty dofinansowania.
W przypadku udziału dwóch lub więcej partnerów z Polski w jednym projekcie wykonawcy powinni przygotować dodatkową, wewnętrzną umowę konsorcjum na etapie składania wniosku krajowego.
Szczegółowe informacje o konkursie
Osoba do kontaktu w Dziale Projektów: Aleksandra Dubiella-Jackowska (aledubie@pg.edu.pl), Magdalena Urbanowicz (magurban@pg.edu.pl)
Uprzejmie przypominamy, że kompletny wniosek do podpisu wraz załącznikami należy złożyć w Dziale Projektów do 7 dni roboczych przed zamknięciem terminu zgłoszeń.
Zgłoszenie projektu do finansowania w systemie Moja PG oraz w formie papierowej należy złożyć w Dziale Projektów najpóźniej 14 dni roboczych przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.
-
2024-11-20
HYDROSTRATEG III
-
2024-11-20
Konkurs OPUS 28 / OPUS 28 LAP NCN
-
2024-11-20
Konkurs SONATA 20