EUREKA Danube Call 2022 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-03-02

EUREKA Danube Call 2022

aaa

Celem inicjatywy EUREKA jest zwiększanie nowoczesności, produktywności i konkurencyjności przemysłu europejskiego. W jej ramach finansowane są projekty realizowane przez co najmniej dwóch partnerów z dwóch różnych państw członkowskich. Projekty te muszą być ukierunkowane na opracowanie i wdrożenie lub znaczące ulepszenie istniejącej technologii produkcyjnej, wdrożenie nowego produktu lub usługi. Konkurs EUREKA Danube Call jest inicjatywą oddolną grupy państw zrzeszonych w ramach EUREKI: Albanii, Austrii, Chorwacji, Czarnogóry, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji oraz Węgier.

Partnerzy

Albania, Austria, Chorwacja, Czarnogóra, Francja, Niemcy, Słowacja, Węgry.

Dla kogo

Wnioskodawca po stronie polskiej:

  • Mikro/małe/średnie przedsiębiorstwa,
  • Grupy podmiotów z mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą jako liderem, z udziałem uczelni/jednostki naukowej i/lub dużego przedsiębiorcy.

Na co

Badania przemysłowe oraz prace rozwojowe. Projekty muszą być ukierunkowane rynkowo, czyli przewidywać opracowanie nowego produktu, procesu lub usługi i muszą mieć cywilny cel.

Zakres tematyczny

Bez ograniczeń tematycznych.

Budżet konkursu

Alokacja dla polskich podmiotów wynosi 5 000 000 PLN.

Wysokość dofinansowania projektu EUREKI przyznanego przez NCBR (w PLN) nie może przekraczać kwoty określającej udział polskiego partnera w budżecie projektu, wyliczonej na podstawie danych zawartych w we wniosku międzynarodowym złożonym poprzez platformę EUREKA SmartSimple wg kursu EBC na dzień otwarcia naboru wniosków:

1 EUR = 4,7947 zł

Dofinansowanie

Przyznane Wnioskodawcy dofinansowanie realizacji projektu EUREKA nie może przekroczyć:

  • w przypadku wnioskodawcy wielopodmiotowego, czyli grupy podmiotów lub grupy przedsiębiorców: 1 500 000 PLN, z zastrzeżeniem, że dofinansowanie przyznane podmiotowi wchodzącemu w wkład wnioskodawcy nie może przekroczyć 750 000 PLN,
  • w przypadku wnioskodawcy indywidualnego, czyli MŚP: 750 000 PLN.

Poziom dofinansowania uzależniony jest od rodzajów prac przewidzianych w projekcie. Konkurs ten nie uwzględnia możliwości dofinansowania badań podstawowych ani prac przedwdrożeniowych, a jedynie badań przemysłowych i prac rozwojowych.

Harmonogram konkursu

  • Zakończenie naboru wniosków: 30 czerwca 2022
  • Wyniki konkursu: III/IV kwartał 2022

Wnioski o dofinansowanie należy złożyć elektronicznie, w formie skanów dokumentów lub dokumentów podpisanych elektronicznie przesłanych na adres eureka@ncbr.gov.pl.

Dodatkowo wnioskodawca wraz z liderem/partnerami konsorcjum międzynarodowego wypełnia elektronicznie w języku angielskim EUREKA Project Form na platformie https://eureka.smartsimple.ie, w nieprzekraczalnym terminie do 30 czerwca 2022 r., godz. 17:00 CET.

Ocena wniosków o dofinansowanie składa się z dwóch etapów: ocena formalnej w NCBR (możliwość jednokrotnej poprawy wniosku, jedynie w aspektach niemerytorycznych) oraz oceny merytorycznej przez 3 anonimowych ekspertów krajowych w obszarze tematycznym wniosku.

Budżet całego projektu międzynarodowego musi być podzielony między konsorcjantów w ten sposób, aby udział podmiotów z jednego kraju nie przekraczał 70% całkowitego kosztu projektu. Okres realizacji projektu wynosi maksymalnie 36 miesięcy.

W przypadku udziału dwóch lub więcej partnerów z Polski w jednym projekcie wykonawcy powinni przygotować dodatkową, wewnętrzną umowę konsorcjum na etapie składania wniosku krajowego.

Szczegółowe informacje o konkursie

Osoba do kontaktu w Dziale Projektów: Aleksandra Dubiella-Jackowska (aledubie@pg.edu.pl).

Uprzejmie przypominamy, że kompletny wniosek do podpisu wraz załącznikami należy złożyć w Dziale Projektów do 7 dni roboczych przed zamknięciem terminu zgłoszeń.

Zgłoszenie projektu do finansowania w systemie Moja PG lub w formie papierowej należy złożyć w Dziale Projektów najpóźniej 14 dni roboczych przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

63 wyświetleń