II Konkurs w ramach Programu INNOGLOBO | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-03-02

II Konkurs w ramach Programu INNOGLOBO

aaa

2. konkurs w ramach Programu INNOGLOBO ma za zadanie umożliwić podmiotom z Polski nawiązanie współpracy badawczo-rozwojowej z partnerami zagranicznymi z tych państw świata, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne, a NCBR nie organizuje regularnie konkursów dwustronnych. W ramach konkursu wnioskodawcy mają możliwość uzyskania finansowania na realizację projektów międzynarodowych o zróżnicowanych budżetach, dotyczących różnorodnych obszarów tematycznych, wpisujących się w aktualną Listę Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

Partnerzy

Państwa świata, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne, z wyłączeniem państw: Chiny, Izrael, Luksemburg, Niemcy i Turcja.

Dla kogo

Wnioskodawca po stronie polskiej:

  • Organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę,
  • Mikro/małe/średnie/duże przedsiębiorstwa,
  • Grupy podmiotów.

Na co

Dofinansowanie można przeznaczyć na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych.

Zakres tematyczny

Zakres tematyczny

Składane w konkursie wnioski muszą wpisywać się swoją tematyką w przynajmniej jedną ze specjalizacji znajdujących się na aktualnej Liście Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

Budżet konkursu

1 000 000 zł

Dofinansowanie

  • Minimalna kwota dofinansowania zadań realizowanych w ramach projektu przez polskiego Wnioskodawcę wynosi 400 tys. zł.
  • Maksymalna kwota dofinansowania zadań realizowanych w ramach projektu przez polskiego Wnioskodawcę wynosi 1,5 mln zł.

Dla organizacji badawczych (nie będących przedsiębiorcą) poziom dofinansowania może wynieść do 100 % kosztów kwalifikowalnych projektu.

W przypadku wnioskodawcy będącego przedsiębiorcą, dofinansowanie udzielone na realizację projektu stanowi pomoc publiczną. Maksymalna intensywność pomocy publicznej udzielanej przedsiębiorcy za pośrednictwem Centrum nie może przekroczyć:

  • w przypadku badań przemysłowych:
    • 80% kosztów kwalifikowalnych dla mikro- lub małych przedsiębiorców,
    • 75% kosztów kwalifikowalnych dla średnich przedsiębiorców,
    • 65% kosztów kwalifikowalnych dla dużych przedsiębiorców.
  • w przypadku prac rozwojowych:
    • 60% kosztów kwalifikowalnych dla mikro- lub małych przedsiębiorców,
    • 50% kosztów kwalifikowalnych dla średnich przedsiębiorców,
    • 40% kosztów kwalifikowalnych dla dużych przedsiębiorców.

Harmonogram konkursu

  • Zakończenie naboru wniosków: 30 września 2022
  • Wyniki konkursu: II kwartał 2023
  • Publikacja listy rankingowej: II kwartał 2023

Wnioski o dofinansowanie należy złożyć do NCBR przy wykorzystaniu platformy ePUAP lub drogą mailową na adres: innoglobo_aplikacje@ncbr.gov.pl w wersji elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci skanu podpisanego własnoręcznie wniosku.

Ocena wniosków o dofinansowanie składa się z dwóch etapów: oceny wstępnej oraz naukowo-technicznej w oparciu o zdefiniowane w dokumentacji konkursowej kryteria.

Warunkiem uzyskania dofinansowania na złożony w konkursie projekt, jest zawarcie przez polskiego Wnioskodawcę umowy konsorcjum międzynarodowego. Udział środków finansowych od wszystkich konsorcjantów zagranicznych powinien stanowić min. 30% a max. 70% całkowitego budżetu konsorcjum międzynarodowego przeznaczonego na realizację tego projektu. Udział środków finansowych Wnioskodawcy polskiego (w przypadku konsorcjum krajowego sumaryczny udział wszystkich konsorcjantów) powinien stanowić min. 30% a max. 70% całkowitego budżetu konsorcjum międzynarodowego przeznaczonego na realizację tego projektu. Okres realizacji projektów kwalifikujących się do dofinansowania w konkursie może wynosić od 24 do 36 miesięcy.

Każdy partner zagraniczny chcący wziąć udział w realizacji projektu w ramach konsorcjum międzynarodowego, jest zobowiązany do przekazania polskiemu wnioskodawcy (jeszcze przed złożeniem w konkursie wniosku o dofinansowanie), dwujęzycznego (w języku angielskim i w języku polskim) oświadczenia o zabezpieczeniu środków finansowych na realizację swojej części projektu międzynarodowego.

W przypadku udziału dwóch lub więcej partnerów z Polski w jednym projekcie wykonawcy powinni przygotować dodatkową, wewnętrzną umowę konsorcjum na etapie składania wniosku krajowego.

Szczegółowe informacje o konkursie

Osoba do kontaktu w Dziale Projektów: Aleksandra Dubiella-Jackowska, (aledubie@pg.edu.pl) i Magdalena Urbanowicz (magurban@pg.edu.pl).

Uprzejmie przypominamy, że kompletny wniosek do podpisu wraz załącznikami należy złożyć w Dziale Projektów do 7 dni roboczych przed zamknięciem terminu zgłoszeń.

Zgłoszenie projektu do finansowania w systemie Moja PG lub w formie papierowej należy złożyć w Dziale Projektów najpóźniej 14 dni roboczych przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

141 wyświetleń