4 marca obchodzimy Światowy Dzień Inżynierii na rzecz Zrównoważonego Rozwoju | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-03-04

4 marca obchodzimy Światowy Dzień Inżynierii na rzecz Zrównoważonego Rozwoju

Światowy Dzień Inżynierii na rzecz Zrównoważonego Rozwoju

Światowy Dzień Inżynierii na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (WED) to oficjalny, międzynarodowy dzień ogłoszony w 2019 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Edukacji, Nauki i Kultury (UNESCO). 

Idea aktywności na rzecz osiągania celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych jest częścią Strategii PG na lata 2020-2030, a więc działania z tego obszaru są wpisane w długoterminowe plany naszej Uczelni.

Z okazji Światowego Dnia Inżynierii na rzecz Zrównoważonego Rozwoju chcemy przypomnieć jakie działania Politechnika Gdańska realizuje dla zrównoważonego rozwoju. 

Znaczącym wyrazem zaangażowania całej społeczności PG we wdrażanie celów zrównoważonego rozwoju jest realizacja Planu Klimatycznego na lata 2022-2030, którego celem nadrzędnym jest znaczące zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Osiągnięcie tego celu nastąpi poprzez realizację różnorodnych działań w różnych obszarach funkcjonowania PG.

Jako Uczelnia techniczna pamiętamy o aspekcie społecznym zrównoważonego rozwoju, dlatego w 2017 r. Politechnika Gdańska została sygnatariuszem Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności, co powoduje, że tym bardziej podejmujemy działania na rzecz budowania społeczności opartej na szacunku i wzajemnym zrozumieniu. Podsumowanie dotychczasowych działań w tym zakresie przedstawia raport wdrażania Deklaracji w latach 2018 – 2021.

Od trzech lat PG udostępnia raporty poświęcone realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Każdy z nich przedstawia kluczowe działaniach Uczelni w najważniejszych obszarach działalności tj. badania i projekty, zaangażowania publicznego i partnerstwa, kształcenia i działalności studenckiej, wewnętrznego działania Uczelni.

Zapraszamy do zapoznania się w jaki sposób Politechnika Gdańska działa na rzecz zrównoważonego rozwoju i tym samym lepszej jakości życia następnych pokoleń.

21 wyświetleń