Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne razem z SSPG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-23

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne razem z SSPG

Tydzień zdrowia psychicznego
Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej zaprasza wszystkich studentów do uczestnictwa w Tygodniu Zdrowia Psychicznego. W programie m.in. warsztaty, webinary i prelekcje.

Tydzień Zdrowia Psychicznego organizowany jest przez SSPG od 2021 roku.

– Pomysł na organizację tej akcji narodził się w pandemii, kiedy zauważyliśmy że zdrowie psychiczne studentów jest w coraz gorszym stanie. Chcieliśmy jako samorząd zaoferować im wydarzenie, podczas którego mogą zauważyć, że nie są sami i czeka na nich wsparcie. Dodatkowo webinary i warsztaty organizowane przez nas służą temu, by lepiej poznać siebie i działania naszego organizmu – tłumaczy Bartosz Chylmański, jeden z organizatorów.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 28 maja – 7 czerwca.

W programie m.in. warsztaty z kontrolowania własnego oddechu prowadzone przez Adama Kowalewskego, certyfikowanego trenera metody Wima Hofa, wspólne tańczenie zumby, warsztat pt. „Jak wdzięczność, medytacja i kontakt z naturą zmieniają mózg. Najnowsze wyniki badań neuronaukowych”, warsztat z samoobrony.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie głównej PG.