Zastępowalność pokoleń na uczelniach wyższych - warsztat podczas Kongresu "Nauka ponad podziałami" | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-24

Kongres "Nauka ponad podziałami"

Pracownicy Centrum Analiz Strategicznych Tatiana Ilczyszyn i Beata Pronobis przeprowadziły warsztaty „Zastępowalność pokoleń na uczelniach wyższych” podczas Kongresu "Nauka ponad podziałami", który odbył się na Politechnice Gdańskiej w dniach 12-13.09.2024 r. W czasie wspólnej pracy trzynaście uczestniczek i uczestników wygenerowało ponad 70 pomysłów do 4 wyzwań projektowych z obszarów:

1. wspieranie młodych naukowców, aby praca naukowa na uczelni była dla nich atrakcyjna jako kariera zawodowa,
  2. odkrywanie i wspieranie talentów wśród młodych naukowców,
  3. współpraca międzypokoleniowa,
  4. możliwość włączania młodych naukowców w ważne decyzje na uczelni.

W czasie pracy zastosowane zostały elementy metody service design, czyli sposobu pracy opartego na kreatywnej pracy zespołowej, który umożliwia projektowanie rozwiązań zorientowanych na potrzebach i problemach odbiorców rozwiązania. Wypracowane w czasie warsztatu rozwiązania zostaną przekazane do Biura Młodych Naukowców PG w celu oceny możliwości ich dalszego uszczegółowienia oraz wdrożenia.