Baltycki Festiwal Nauki PG

Bałtycki Festiwal Nauki jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców Pomorza. To wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się czegoś o prowadzonych w regionie badaniach i najnowszych osiągnięciach techniki, pokazanych w ciekawej i atrakcyjnej formie. Podczas festiwalu, odbywającego się na PG w maju każdego roku, naszą uczelnię odwiedza przeszło 15000 osób!

Studenci i pracownicy Politechniki Gdańskiej przygotowują w ramach BFN bogatą ofertę zajęć z różnych dyscyplin naukowych  od architektury, poprzez nauki matematyczne, aż po automatykę z robotyką. Można wziąć udział w warsztatach, dyskusjach i pokazach laboratoryjnych, wysłuchać wykładów, obejrzeć prezentacje multimedialne czy spędzić czas ma pikniku naukowym. BFN to także okazja, by zajrzeć do uczelnianych pracowni i laboratoriów na co dzień niedostępnych dla zwiedzających.

Festiwal może odwiedzić każdy, niezależnie od wykształcenia i wieku. Wstęp jest bezpłatny, ale na część zajęć obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Więcej o BFN dowiesz się na stronie internetowej festiwalu.